Strona główna / Lokalne / USC. Co najmniej stu lat w zdrowiu i szczęściu

USC. Co najmniej stu lat w zdrowiu i szczęściu

50 i 57. rocznicę ślubu obchodzili dziś kolejni świnoujścianie. Tym razem to: Jadwiga i Mirosław Bandzwołek, Anna i Mieczysław Dąbrowscy, Krystyna i Zbyszek Kimel, Anna i Florian Mencel, Alina i Edward Wojnarowscy oraz Bronisława i Stanisław Telenga. Wszyscy spotkali się dziś na uroczystości w Urzędzie Stanu Cywilnego. Kolejną Parę Państwa Bogumiłę i Konstantego Chłapowskich (z uwagi na chorobę Jubilatki) Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz odwiedził w domu.

Wszystkich Jubilatom Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz wręczył Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznane przez Prezydenta RP.

 

– Jesteście wyjątkowymi ludźmi, wzorem dla młodych. Wiadomo, że życie nie jest usłane różami i bywają dni, kiedy naprawdę trudno jest dotrzymać raz powiedzianego „tak”Patrząc na Wasze uśmiechnięte twarze przychodzi mi jedno na myśl: że można, że warto pokonywać trudności i dotrzymać danego przed laty słowa – mówił do Szanownych Jubilatów prezydent Janusz Żmurkiewicz. – Z całego serca Wam gratuluje i życzę wielu jeszcze wspólnych lat w zdrowiu oraz szczęściu.

 

Państwo Jadwiga i Mirosław Bandzwołek swój Złoty Jubileusz świętowali 7 lat temu. Związek małżeński zawarli 26 października 1960 r. w Szczecinie. Do Świnoujścia przyjechali w 2009 roku. Pan Mirosław pracował w Szczecińskiej Stoczni Remontowej „Gryfia” jako brygadzista i majster. Pani Jadwiga początkowo pracowała jako sprzedawca w magazynie zabawek, następnie od 1965 roku jako pierwsza kobieta była zawodowym kierowcą w Wojewódzkiej Kolumnie Transportu Samochodowego w Szczecinie. Państwo Bandzwołek mają syna, wnuczkę i prawnuczkę.

 

Państwo Anna i Mieczysław Dąbrowscy związek małżeński zawarli 25 grudnia 1967 r. w Środzie Wielkopolskiej. Pan Mieczysław do Świnoujścia przyjechał w 1966 r. Natomiast Pani Anna na stałe przyjechała w 1969 r. Pan Dąbrowski swoje zawodowe życie związał z mundurem, był oficerem Marynarki Wojennej. Żona początkowo poświęciła się dbaniu o ciepło domowego ogniska. Później pracowała jako nauczyciel w przedszkolu. Pasją Pana Mieczysława były jachty i żeglarstwo. Do dziś aktywnie działa w Jacht Klubie Kotwica. Pani Anna uwielbia spacery po świnoujskiej plaży, najbardziej te wczesną wiosną, jesienią i zimą. Potrafi spacerować nawet 3 godziny dziennie. Wspólnym zamiłowaniem Państwa Dąbrowskich jest ogrodnictwo, wolny czas spędzają dbając o ich działkę rekreacyjną, aktywnie udzielają się w Zarządzie Ogródków Działkowych. Mają dwoje dzieci, trzy wnuczki i jedną prawnuczkę.

 

Państwo Krystyna i Zbyszek Kimel związek małżeński zawarli 26 marca 1967 r. w Wałczu.  Pan Zbyszek do Świnoujścia przyjechał w 1964roku i podjął pracę w Nadleśnictwie Międzyzdroje jako podleśniczy. W 1967roku Pan Kimel został powołany na stanowisko leśniczego leśnictwa Świnoujście, na tym stanowisku przepracował 42 lata. Pani Krystyna po ukończeniu studiów rozpoczęła swoją pracę zawodową jako nauczyciel w Szkole Specjalnej, gdzie pracowała przez 15 lat, następnie pracowała w Szkole Podstawowej nr 4 oraz w Poradni Wychowawczo – Zawodowej w Świnoujściu. Państwo Kimel mają dwóch synów oraz dwoje wnucząt.

 

Państwo Anna i Florian Mencel związek małżeński zawarli 26 sierpnia 1967 roku w Kaliszu. Pan Florian do Świnoujścia przyjechał w 1965 roku, natomiast Pani Anna w 1968r. Pan Mencel pełnił służbę na okrętach ratowniczych jako mechanik w stopniu starszy bosman sztabowy. Po odejściu ze służby w Marynarce Wojennej, Pan Florian przez 10 lat pracował jako mechanik w Żegludze Świnoujskiej, a następnie do 2005r. był mechanikiem na kutrach rybackich. Pani Anna oddała się rodzinie, wychowaniu dzieci oraz prowadzeniu domu. Państwo Mencel mają dwie córki oraz trzy wnuczki.

 

Państwo Bronisława i Stanisław Telenga związek małżeński zawarli 23 grudnia 1967 roku
w Świnoujściu. Państwo Telenga do Świnoujścia przyjechali z różnych stron Polski, Pani Bronisława z Mazur, Pan Stanisław ze Śląska. Pan Telenga był podoficerem w Marynarce Wojennej, Pani Telenga pracowała jako księgowa w Ośrodku Wczasowym. Państwo Telenga doczekali się dwójki dzieci. Pani Bronisława i Pan Stanisław dzielą wspólną pasję jaką jest działka rekreacyjna, na której spędzają wolne chwile.

 

Państwo Alina i Edward Wojnarowscy związek małżeński zawarli 25 czerwca 1967 roku
w Baranowie Sandomierskim. Do Świnoujścia przyjechali w 1978 roku. Pan Edward był zatrudniony w Przedsiębiorstwie Połowów Dalekomorskich i Usług Rybackich „Odra”. Pani Alina przez 14 lat była pracownikiem Urzędu Miasta, zajmowała się opłatą targową. Państwo Wojnarowscy mają dwie córki, trzy wnuczki oraz dwoje prawnucząt. Zamiłowaniem Pani Aliny i Pana Edwarda jest ogrodnictwo – ich wspólna działka rekreacyjna, a także czytanie książek oraz rozwiązywanie krzyżówek.  

 

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Wodny tor przeszkód z okazji Dnia Dziecka na Uznam Arena

Zapraszamy do wspólnej zabawy Wodny Tor Przeszkód, na basenie sportowym Uznam Arena przy ul. Grodzka …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.