Strona główna / Lokalne / Pożar granulatu siarki w porcie. Straż pożarna o niczym nie wiedziała
Kadr z filmu. Widać na nim pracownika portu niosącego gaśnicę po zakończonej akcji gaśniczej. Po prawej stronie granulat siarki z zaznaczonym miejscem w którym doszło do samozapłonu.

Pożar granulatu siarki w porcie. Straż pożarna o niczym nie wiedziała

W piątek, na placu składowym w OT Port Świnoujście doszło do samozapłonu granulatu siarki. Pożar dotyczył kilku metrów kwadratowych ładunku i został szybko opanowany za pomocą gaśnic przez pracowników portu. Straż pożarna o zdarzeniu dowiedziała się od naszego dziennikarza.

– Miało to miejsce około godz. 11. Dostaliśmy informację, że na placu składowym widać dym. Nie był to pył, lecz podkreślam – dym. Pojechałem to sprawdzić. Faktycznie, gdy dojechałem, skończyła się akcja gaszenia za pomocą gaśnic. Trwało to najwyżej kilka minut – opowiada Dariusz Krzywda.

Według instrukcji składowania siarki granulowanej, w przypadku spalania wyzwalają się toksyczne i drażniące gazy, pary i dymy, które mogą powodować podrażnienia dróg oddechowych.

–  Nie otrzymaliśmy żadnego zgłoszenia na obecną chwilę w tej sprawie – informuje kpt. Marcin Kubas z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu. Przy okazji podkreślając, że świnoujska straż pożarna jest wyposażona w sprzęt przeznaczonym do gaszenia pożarów tej substancji.

Zobacz również

Sanepid prosi osoby, które przebywały w aquaparku oraz restauracji Promenada o samoobserwację

Świnoujski sanepid rozesłał do lokalnych mediów komunikat z prośbą o samoobserwację stanu zdrowia osoby, które …

2 komentarze

  1. Kto w OT Port zawracałby sobie dupę takimi drobiazgami jak pożar siarki? Dużo więcej poważnych spraw ukrywanych jest w tej firmie przed różnymi organami upoważnionymi do kontroli…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.