Strona główna / Lokalne / Przyjdź, zobacz, powiedz. Muzeum z nową iluminacją

Przyjdź, zobacz, powiedz. Muzeum z nową iluminacją

Jutro (wtorek 17. października 2017 r.) o godzinie 18.00 nastąpi próba nowej iluminacji budynku Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Zapraszamy mieszkańców i gości, abyśmy wspólnie ocenili i zdecydowali, czy tak właśnie może wyglądać oświetlenie elewacji tego obiektu.

– Chcemy, aby mieszkańcy i goście naszego miasta zobaczyli oraz ocenili nowe podświetlenie – mówi Barbara Adamczewska, dyrektor MRM.

Budynek muzeum jest najstarszym w mieście. Powstał w 1806 roku jako siedziba władz administracyjnych miasta oraz ówczesnych urzędów celnego i skarbowego, a także posterunku wojskowego, urzędu rybackiego i innych. Na początku lat siedemdziesiątych XX wieku obiekt  przekazano Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Świnoujściu, które znajduje się tam do dziś.

BIK, foto: Robert Ignaciuk

Zobacz również

Z centrum miasta zniknie komin ciepłowni. Spółkę czeka przeprowadzka

Świnoujska ciepłownia – PEC zamierza przenieść przedsiębiorstwo poza ścisłe centrum miasta. Właśnie rozpoczęły się prace …

Jeden komentarz

  1. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

    To będzie dobre przez pierwsze kilka dni, jak z fontannami, a potem jak się coś zepsuje, to już takie zepsute będzie przez kolejne 211 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.