Strona główna / Lokalne / [FILM] PEC inwestuje. Nowy kocioł grzewczy i zaawansowana filtracja emisji spalin

[FILM] PEC inwestuje. Nowy kocioł grzewczy i zaawansowana filtracja emisji spalin

23 października br. odbyło się pierwsze próbne uruchomienie nowo wybudowanej instalacji. Tuż po, podczas briefingu prasowego, na kameralnym spotkaniu z dziennikarzami — specjaliści z branży ciepłowniczej i inżynierowie kontraktu zrelacjonowali ten etap inwestycji rozbudowy ciepłowni PEC. Budowa dotąd przebiega zgodnie z planem. Z bardzo dużym prawdopodobieństwem całość projektu zamknie się w jednym roku — 2017 r.

Zapoczątkowały go analizy techniczne, ekonomiczne i środowiskowe, następnie wyłonienie projektu i wykonawców. Do prac przystąpiono już w lipcu br., by z początkiem tegorocznego sezonu grzewczego uruchomić kocioł i rozpocząć produkcję ciepła. To jest cel PEC-u i odpowiedź na popyt, czyli zwiększające się zapotrzebowanie na ciepło.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Remontu i Montażu Urządzeń Energetycznych ENERGOSERWIS SA z Lublina. Podwykonawcą w zakresie oczyszczania spalin jest INSTAL FILTER SA z Kościana, natomiast w zakresie instalacji elektrycznych i aparatury kontrolno-pomiarowej i automatyki jest Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o. z Ostrowa Wielkopolskiego.

Nominalna moc cieplna nowego kotła PEC-u Świnoujście wynosi 8 MW i zwiększy łączną moc PEC-u do ponad 93 MW. Jego sprawność to 86%. Kocioł posiada 2 stopnie filtracji emisji spalin (multicyklon przelotowy i filtr workowy o pow. 550 m2 oraz 624 szt. elementów filtracyjnych) o skuteczności urządzeń odpylających 99,9%. Kocioł ma wysokość blisko 9 m i kubaturę 150 m3.

Zobacz również

Kolejne praktyki niemieckich policjantów w Świnoujściu

Już po raz trzeci w Świnoujściu razem z polskimi strażnikami granicznymi służbę pełniło kolejnych dwóch …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.