Strona główna / Lokalne / Budżet Obywatelski 2018. Te projekty wygrały tegoroczną edycję!

Budżet Obywatelski 2018. Te projekty wygrały tegoroczną edycję!

W głosowaniu startowało 20 projektów. Ponad połowa (11) z nich będzie realizowana. Nadesłano w sumie 7493 kart do głosowania, w tym 6725 było ważnych.

Jedna osoba mogła głosować na dwa projekty i większość mieszkańców z tego skorzystała. Wartość wszystkich projektów, które będą realizowane w przyszłym roku w ramach BO wynosi 2 mln 084 tys. 130 złotych.

Dziękuję wszystkim wnioskodawcom oraz mieszkańcom, którzy wzięli udział w głosowaniu oraz członkom Zespołu ds. BO 2018, którzy przygotowali regulamin i czuwali nad prawidłowym przebiegiem całej procedury. Dziękuję także moim pracownicom z wydziału organizacyjnego, które wiele godzin pracowały przy sprawdzaniu i liczeniu głosów, jednocześnie nie zaniedbując swoich pozostałych zadań – powiedział prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz.

Tak zwane projekty twarde:
– Szafki w szkole dla uczniów – lżejszy plecak, proste plecy! (ważnych głosów 1728)
– Program zwiększania dostępności do zabiegów operacyjnych w wyniku modernizacji sprzętu do znieczuleń i doposażenia sal operacyjnych oraz poprawa standardu opieki nad krytycznie chorymi poprzez zakup sprzętu do diagnostyki i podtrzymywania czynności życiowych (ważnych głosów 1390)
– Osiedlowy Mini Park (ważnych głosów 751)
– Nowoczesna szkoła (ważnych głosów 459)
– Budowa placu piknikowego na terenie Osiedla Przytór-Łunowo (ważnych głosów 418)
– Miejsce pamięci ofiar katastrof morskich i ludzi morza (ważnych głosów 112)


Tak zwane projekty miękkie:

– Ogród zmysłów (ważnych głosów 1637)
– Ratujemy ucząc (ważnych głosów 776)
– Młodzi programiści (ważnych głosów 683)
– Morskie wychowanie dzieci i młodzieży (ważnych głosów 641)
– Świnoujska Espana – edukacja, sport, priorytet, analiza, nauka, ambicja. Organizacja obozu sportowo – edukacyjno – integracyjnego dla dzieci i młodzieży (7-15 lat) ze Świnoujścia w LLoret De Mar w Hiszpanii (ważnych głosów 547)

Foto: Biuro Informacji i Konsultacji

 

Zobacz również

Wizyta francuskiej fregaty FS „Latouche-Treville” w Świnoujściu

Francuska fregata FS „Latouche-Treville” zawinęła we wtorek, 17 maja, do Portu Wojennego w Świnoujściu. Jest …

7 komentarzy

 1. Widzę, że pani Konkolewska nie jest pierwsza, ale trzecia od lewej, a piąta od prawej. Degustator złośliwy, albo słaby z matematyki.
  A pracownicy szpitala, to nie mieszkańcy? Ci, którzy o te głosy się starali, nic nie są warci, a ci, którzy je oddawali – na pomniki? Mało w tym sensu. Czyli złośliwe. Czyli szkoda czasu.
  Następny, proszę.

 2. A ja nie rozumiem w jaki sposób nie dopuszczono do realizacji budowy infrastruktury na plaży na Warszowie, postawienia tam koszy plażowych (bardzo fajny pomysł – nic dziwnego ze zebral rekordowa liczbe glosow) skoro w Przytorze chce się budować kładkę, a nawet przejście pod/nad torami (jakkolwiek to teraz wyglada) w ramach budżetu obywatelskiego a jest problem z PKP, generalnie niejasna sprawa. Tam można a tutaj, na Warszowie, gdzie sprawa jest prosta nie można? Budżet obywatelski dla wybranych? To już w takim razie nie jest budżet obywatelski. Ośmieszyliście ideę tego budżetu i zrobiliście lans ludzi, którzy mają ciśnienie na władzę.

 3. Na Warszowie – trutym ciągle i niezmiennie przez port każde drzewo, każda roślina powinna być na wagę złota i zanim ją wytniemy powinniśmy się dziesięć razy zastanowić czy na pewno to zrobić. A Pani Marszałek wymyśliła plac zabaw – nie dość, że przy torach kolejowych to kosztem wielu, wielu drzew. Sama na jednym ze spotkań propagandowych Urzędu Miasta stwierdziła, że coraz więcej pociągów będzie wjeżdżać do Świnoujścia (patrz spotkanie o kładce nad torami). Wymyśliła wycinkę drzew – naturalnej bariery ochronnej i każe się dzieciom bawić przy torach, które zaczną byś tzw trasą W-Z. Żenada.

 4. A dlaczego obóz w Hiszpanii jest żartem, przecież tam pojadą dzieci że Świnoujścia poznawać inna kulturę, potrenowac w Hiszpanii, odwiedzić Camp Nou, Brawo dla inicjatorów!!!!

 5. Patrząc na budżety obywatelskie innych miast, to mamy jeszcze wiele do nadrobienia. Mam nadzieję, że nowy prezydent to zmieni.

 6. Obóz w hiszpani … Chyba żart :-):-):-):-) i skandal

 7. Ooo 🙂 Pani Konkolewska pierwsza bryluje. Głosy oddane przez mieszkańców i tylko dzięki im należy dziękować. Będzie tak samo jak z karetkami czyli wielki lans, lans, lans. Osoba, która jest w Nowoczesnej (pewnie zaraz ucieknie z Misiło), lata po grupie morskiej i strzela sobie fotki z działaczami PISu jest śmiechu warta. Obrona demokracji? Ułożyła się i myśli, że to wiecznie będzie trwać. Wstyd

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.