Strona główna / Lokalne / On chciał wbić ostrze w szyję policjanta. Ona kopała po nogach

On chciał wbić ostrze w szyję policjanta. Ona kopała po nogach

Nowe fakty w sprawie napaści na policjantów. Sąd Rejonowy w Świnoujściu zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy wobec Oskara N., podejrzanego między innymi o dokonanie przestępstwa polegającego na czynnej napaści na funkcjonariusza policji.

– Prokuratura Rejonowa w Świnoujściu nadzoruje postępowanie przeciwko Oskarowi N. i Paulinie Sz., którzy podczas policyjnej interwencji zachowywali się agresywnie wobec policjantów – informuje prokurator Joanna Biranowska-Sochalska z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Mężczyźnie zarzuca się, że w jednym z mieszkań w Świnoujściu dopuścił się czynnej napaści na funkcjonariusza Policji, w ten sposób że stosując przemoc i używając noża usiłował zadać uderzenie w okolice szyi w celu zmuszenia funkcjonariusza Policji do zaniechania zatrzymania partnerki podejrzanego – Pauliny Sz.

Jednocześnie podejrzana Paulina Sz. usłyszała zarzut dotyczący znieważenia w dniu 29 października 2017 r. wulgarnymi i obelżywymi słowami dwóch interweniujących funkcjonariuszy policji oraz stosowania przemocy wobec obu funkcjonariuszy, między innymi poprzez kopanie ich po nogach.

W związku z agresywnym zachowaniem para została zatrzymana przez Policję, a następnie na wniosek prokuratora Oskar N. został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Wobec podejrzanej Pauliny Sz. prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

– Za czyny zarzucane podejrzanemu Oskarowi N., w tym między innymi z art. 223 § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat , zaś Paulinie Sz. na podstawie art. 224 § 2 kk grozi kara pozbawienia wolności do lat 3 – – informuje prokurator Joanna Biranowska-Sochalska z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Zobacz również

101. parkrun dla Horsta

Pamiętacie, jak w dzieciństwie spędzaliście się każdą wolną chwilę na dworze? Zabawy poza domem były …

2 komentarze

  1. Nie znam sprawy -oczywiście 🙂 więc się wypowiem. W całkowitym oderwaniu od przyczyny interwencji, ale …wyobraźmy sobie że do Twojego mieszkania siłą włamuje się dwóch Policjantów. Wyciągają Twoją żonę z łóżka – nagusieńką. Stoisz obok i patrzysz? No raczej nie… I w yakiej sytuacji grozi Ci powyżej roku więzienia…

  2. Kłamstwo. To policja napadła na nich, a oni się bronili.Bezprawnie wtargnęli to mieszkania i zaatakowali gołą kobietę. Mężczyzna stanął w jej obronie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.