Strona główna / Lokalne / Ważne dla właścicieli firm. Szkolenie w “skarbówce”

Ważne dla właścicieli firm. Szkolenie w “skarbówce”

W każdym urzędzie skarbowym w listopadowe wtorki będzie można uzyskać pomoc  i porady z zakresu Jednolitego Pliku Kontrolnego.

Akcja skierowana jest w szczególności do mikroprzedsiębiorców – to oni bowiem od 2018 roku dołączą do grona podmiotów objętych obowiązkiem wysyłania JPK_VAT.

– W dniach 7, 14, 21, 28 listopada o godz. 13:00 w Urzędzie Skarbowym  w Świnoujściu będą prowadzone bezpłatne szkolenia w zakresie JPK_VAT, na które zapraszamy wszystkich zainteresowanych – informuje Małgorzata Jarosz, zastępca naczelnika US w Świnoujściu.

Podczas szkolenia będzie można dowiedzieć się czym jest Jednolity Plik Kontrolny, jak  go wygenerować i wysłać oraz jak uniknąć błędów w jego przygotowaniu.JPK_VAT to zestaw informacji o zakupach i sprzedaży, który wynika z ewidencji VAT za dany okres. Informacje do utworzenia JPK_VAT są pobierane bezpośrednio z systemów finansowo-księgowych firmy. Przesyła się go wyłącznie w wersji elektronicznej,  w określonym układzie i formacie, do 25. dnia miesiąca za miesiąc poprzedni.

Od 1 stycznia 2018 r. ok. 1,6 mln mikroprzedsiębiorców dołączy do grona podatników VAT, którzy prowadzą elektroniczną ewidencję VAT (czyli rejestr sprzedaży i zakupów VAT) oraz przesyłają ją fiskusowi jako JPK_VAT.
Więcej na www.jpk.mf.gov.pl

Zobacz również

Przejazd tunelem w Świnoujściu nie będzie możliwy w przyszłym roku

Tunel w Świnoujściu, chociaż jest już w 100 proc. wywiercony, to przejazd nim będzie możliwy …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.