Strona główna / Lokalne / 2000 zł grzywny dla kierowcy ciężarówki. Za co?

2000 zł grzywny dla kierowcy ciężarówki. Za co?

Dwa tysiące złotych grzywny i roczny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych – tyle kosztowała 36-letniego mieszkańca województwa zachodniopomorskiego jazda samochodem pomimo cofniętych uprawnień.

Ciężarówkę, która zjechała z promu przybyłego ze Szwecji, zatrzymała 6 listopada do kontroli drogowej w Świnoujściu Straż Graniczna.

36-letni kierowca ciężarowego mercedesa, jak ustalili funkcjonariusze Straży Granicznej, nie miał prawa jazdy. Gdy wprowadzili jego dane do Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców okazało się, że w maju 2015 roku uprawnienia do kierowania zostały mu cofnięte przez starostwo. Miał przekroczony dopuszczalny limit punktów karnych za wykroczenia drogowe. Ponadto mężczyzna nie poddał się kontrolnemu sprawdzeniu kwalifikacji jako kierowca.

Strażnicy graniczni zatrzymali 36-latka. Za to przestępstwo grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Mężczyzna przyznał się do zarzuconego mu czynu, dobrowolnie poddał karze, po czym został zwolniony.

Zobacz również

Bezrobocie w Zachodniopomorskiem o 9,5 proc. niższe niż przed rokiem

Według wstępnych informacji z powiatowych urzędów pracy liczba bezrobotnych w województwie zachodniopomorskim w listopadzie 2019 …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.