Strona główna / Lokalne / 2000 zł grzywny dla kierowcy ciężarówki. Za co?

2000 zł grzywny dla kierowcy ciężarówki. Za co?

Dwa tysiące złotych grzywny i roczny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych – tyle kosztowała 36-letniego mieszkańca województwa zachodniopomorskiego jazda samochodem pomimo cofniętych uprawnień.

Ciężarówkę, która zjechała z promu przybyłego ze Szwecji, zatrzymała 6 listopada do kontroli drogowej w Świnoujściu Straż Graniczna.

36-letni kierowca ciężarowego mercedesa, jak ustalili funkcjonariusze Straży Granicznej, nie miał prawa jazdy. Gdy wprowadzili jego dane do Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców okazało się, że w maju 2015 roku uprawnienia do kierowania zostały mu cofnięte przez starostwo. Miał przekroczony dopuszczalny limit punktów karnych za wykroczenia drogowe. Ponadto mężczyzna nie poddał się kontrolnemu sprawdzeniu kwalifikacji jako kierowca.

Strażnicy graniczni zatrzymali 36-latka. Za to przestępstwo grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Mężczyzna przyznał się do zarzuconego mu czynu, dobrowolnie poddał karze, po czym został zwolniony.

Zobacz również

101. parkrun dla Horsta

Pamiętacie, jak w dzieciństwie spędzaliście się każdą wolną chwilę na dworze? Zabawy poza domem były …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.