Strona główna / Lokalne / Ile osób mieszka w Świnoujściu? Znane są tylko szacunki

Ile osób mieszka w Świnoujściu? Znane są tylko szacunki

Z roku na rok przybywa w Świnoujściu budynków mieszkalnych. Wraz z nimi, analogicznie powinno przybywać zameldowanych mieszkańców. Tak się jednak nie dzieje, chociaż wzrasta ilość wytwarzanych śmieci, zużytej wody i zapotrzebowanie na ciepło. To może oznaczać, że mieszkańców jest znacznie więcej niż osób tutaj zameldowanych, a także płacących podatki.

Trudno jest dokładnie określić, ile aktualnie Świnoujście liczy mieszkańców. Według szacunków liczba ta może przekraczać 40 tysięcy i systematycznie się zwiększa.

– Należy pamiętać, że liczba mieszkańców danego miasta nie jest jednoznaczna z liczbą osób zameldowanych. Wiele osób jest bowiem zameldowanych w innych miejscowościach, ale na stałe mieszka, pracuje w Świnoujściu i odwrotnie – uważa Robert Karelus z magistratu. – Trzeba także dodać cudzoziemców pracujących w lokalnych firmach – dodaje.

Na koniec października 2017 r., w mieście, zameldowanych było 37.670 osób. W analogicznym okresie ubiegłego roku była to liczba 38.063 osób. Dla przykładu – w 2012 roku, w mieście zameldowanych było 41 457 osób. W historii miasta, najwięcej mieszkańców zameldowanych było w 1983 roku 49 637 osób.

Wiele samorządów w Polsce organizuje akcje mające zachęcić mieszkańców do odprowadzania podatków w ich miejscowości bez konieczności meldowania się. Wystarczy na pierwszej stronie PIT-a wpisać świnoujski adres zamieszkania. Nie jest wymagane zameldowanie w Świnoujściu.

Dzięki podatkom można dofinansować przeprawy promowe, utrzymać bezpłatną komunikację autobusową dla uczniów i dzieci, budować chodniki i ścieżki rowerowe.

Zobacz również

Przegląd lodowych trendów na lato 2022

Rozpoczęło się kalendarzowe lato i wakacje. W ciągu tych 93 najbardziej słonecznych dni w roku, …

3 komentarze

  1. Polskojezyczni zza miedzy oszczedzaja podrzucajac smieci sasiadom.Kupilinajtansze mieszkania i zyja jak pasozyty.

  2. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

    Za czasów czerwonego wodza, to większość ludzi ucieka z tego grajdołu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.