sobota , 1 października 2022
Strona główna / Lokalne / Inwestycje. Budujemy nowe przedszkole i ulicę

Inwestycje. Budujemy nowe przedszkole i ulicę

Nowe przedszkole miejskie z 8 oddziałami i możliwością rozbudowy w przyszłości o kolejne dwa powstanie przy ulicy Bydgoskiej. Dziś Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz podpisał umowę z wykonawcą – firmą MIRBUD Spółka Akcyjna ze Skierniewic.

Oprócz przedszkola  zmodernizowana i rozbudowana zostanie także sama ulica Bydgoska. Koszt inwestycji to 19,9 mln złotych. Ale nie wszystkie pieniądze pochodzić będą z budżetu miasta.

– To dobra wiadomość dla młodych świnoujścian. Tych, którzy już mają dzieci w wieku przedszkolnym lub młodsze, ale także i tych, którzy dopiero będą je mieli – mówi prezydent Janusz Żmurkiewicz. – Dzięki pracownikom z wydziału pozyskiwania funduszy udało się zdobyć dofinansowanie na tę inwestycję. To kwota 5 mln złotych Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.  A to oznacza, że o tyle mniej wydamy z własnego budżetu. Te zaoszczędzone 5 mln złotych będzie można przeznaczyć na inne cele.

Przedszkole dla 200 dzieci będzie  miało charakter  integracyjny. W budynku będzie 8 sal dydaktycznych ,każda z dostępem do szatni i łazienką dla dzieci oraz magazynem leżaków, duża sala gimnastyczna z widownią na około 200 miejsc i pomieszczeniem magazynowym, sala rehabilitacyjna, gabinety logopedyczny i dydaktyczno-terapeutyczny, sala doświadczania świata, sala komputerowa oraz całe niezbędne zaplecze gospodarcze.

Przy budynku powstanie boisko do gier zabawowych, usypana będzie  górka saneczkowa. Do tego mała architektura, ogrody letni i zimowy, wydzielone strefy dla różnych grup wiekowych, pomieszczenie na wózki, zabawki zewnętrzne, parking.

Oprócz przedszkola, ten sam wykonawca przebuduje i rozbuduje ulicę Bydgoską, od skrzyżowania z ulicą Gdańską. W sumie ponad 600 metrów. Będzie nowa nawierzchnia, chodniki, ścieżka rowerowa, nowe oświetlenie, kanalizacja deszczowa i inna niezbędna infrastruktura.

Dofinansowanie inwestycji „Budowa Przedszkola Miejskiego w Świnoujściu przy ul. Bydgoskiej oraz rozbudowa ul. Bydgoskiej” pochodzi z Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska w ramach celu „Europejska Współpraca Terytorialna“ Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR).

Tekst i zdjęcia BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Chcesz pracować w dziale utrzymania tunelu? Jest praca

Jest praca. Inspektor w dziale utrzymania tunelu pod Świną. Kandydaci powinni mieć wykształcenie min. średnie …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.