Strona główna / Lokalne / [ZDJĘCIA i FILM] Niepodległościowy parkrun. Ach co to był za bieg!

[ZDJĘCIA i FILM] Niepodległościowy parkrun. Ach co to był za bieg!

Kto powiedział, że narodowe święto należy czcić tylko i wyłącznie z powagą na twarzy.  Biegacze cieszyli z odzyskania niepodległości radośnie i sportowo a nawet, dzień wcześniej – kulinarnie, wypiekając niezliczone ilości rogalików specjalnie dla parkrunowych biegaczy.

11 listopada przyciągnął do Parku Zdrojowego ogromną ilość osób. Padł rekord frekwencji – na starcie stanęło 198 osób, 11 czworonogów i całkiem spora, bo około 40 osobowa grupa kibiców. Do tej ilości należy dodać jeszcze niezawodnych jak zawsze, tym razem 20 wolontariuszy. Pogoda, która w listopadzie potrafi być nieprzewidywalna, tym razem okazała się dla łaskawa.

Biegaczy przywitali: Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz, Zastępca Prezydenta Paweł Sujka oraz Sekretarz Miasta Iwona Szkopińska.

Najmniej czasu na parkowych ścieżkach spędzili Panowie: Robert Derda (19:58), Damian Mikiewicz (20:05) i Mirosław Zygmunt (20:37) i Panie: Karolina Romańska (23:04), Dominika Poppel (23:36) i Agnieszka Jarnutowska (23:47). Padło 30 rekordów życiowych a 53 osoby startowały z nami po raz pierwszy, gościliśmy biegaczy z Gorzowa Wielkopolskiego z Kalisza i z naszej zaprzyjaźnionej niemieckiej grupy Laufmützen Usedom.
Wszystkim serdecznie dziękujemy i gratulujemy przebiegnięcia kolejnych 5 kilometrów. Szczegółowe wyniki można znaleźć tu: http://www.parkrun.pl/swinoujs…/rezultaty/ostatnierezultaty/

Po biegu wszyscy częstowali się wspaniałymi rogalikami, ciasteczkami, kawą i herbatą.

Zobacz również

101. parkrun dla Horsta

Pamiętacie, jak w dzieciństwie spędzaliście się każdą wolną chwilę na dworze? Zabawy poza domem były …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.