Strona główna / Lokalne / 26-latek zginął, bo nie miał odblasku za 2 złote

26-latek zginął, bo nie miał odblasku za 2 złote

Świnoujscy policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 3. Mężczyzna nie posiadał żadnych elementów odblaskowych.

W wyniku uderzenia i poniesionych obrażeń pieszy poniósł śmierć na miejscu. Najzwyklejsza opaska odblaskowa kosztuje w sklepie około 2 złote, a kamizelka około 6. Gdyby człowiek miał którąkolwiek z tych rzeczy na sobie, prawdopodobnie nie doszłoby do tragedii.

Do tragedii doszło w sobotni poranek po godzinie 5, kiedy panował jeszcze zmrok. Ze wstępnych ustaleń wynika, że idący poboczem 26-letni mieszkaniec powiatu gryfickiego, został potrącony przez przejeżdżający samochód ciężarowy marki DAF.

– O obowiązku noszenia odblasków oraz korzyściach z tego płynących policjanci apelowali już wielokrotnie. Niestety, wciąż wiele osób ignoruje ten obowiązek igrając z losem i ryzykując własnym życiem. Potwierdzeniem tego był sobotni wypadek, do którego doszło przy ulicy Wolińskiej na drodze krajowej nr 3 – informuje asp. sztab. Beata Olszewska ze świnoujskiej policji.

Policjanci dokładnie ustalają okoliczności tragicznego wypadku.

Odblaski pozwalają dostrzec pieszego z odległości co najmniej 150 metrów w różnych warunkach pogodowych.  Te dodatkowe metry dają kierowcy szansę na podjęcie manewru hamowania lub bezpiecznego ominięcia takiej osoby, w sposób nie zagrażający jej bezpieczeństwu.

Poza obszarem zabudowanym piesi muszą mieć elementy odblaskowe – ich brak karany jest mandatem. W obszarze niezabudowanym odblaski to obowiązek, jednak warto je nosić także w mieście. Apelujemy więc, by nosić je zawsze i wszędzie, zwłaszcza jesienią i zimą.

Zobacz również

Zespół portów Szczecin i Świnoujście będzie miał nowy statek pożarniczy

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście ogłosił przetarg na zakup statku pożarniczego. Zainteresowani mogą składać …

2 komentarze

  1. Ok, a gdzie te odblaski można kupić?
    Podobno są “WSZĘDZIE” a ja jakoś na nie nie trafiam…

    • Kierowca zawodowy. Rakowina

      Styx znajdź do straży miejskiej, policji, nawet straży pożarnej dadzą Ci, nawet za darmo. Jeśli chcesz to ci podeślę na mój koszt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.