Strona główna / Lokalne / Radni PO i Grupy Morskiej chcą bonów dla dzieci, młodzieży i seniorów

Radni PO i Grupy Morskiej chcą bonów dla dzieci, młodzieży i seniorów

Kluby Radnych Platformy Obywatelskiej RP oraz Grupy Morskiej – Cała Naprzód zgłosiły wspólne przedsięwzięcia do realizacji w budżecie miasta na rok 2018. Jednym z nich jest projekt pn. “Bon Seniora i Bon Młodego Mieszkańca”. W poniedziałek poinformowali o tym media.

– Wspólnie zauważamy najbardziej istotne potrzeby mieszkańców, którzy po przeprowadzeniu wielu bardzo ważnych inwestycji miejskich, oczekują na realizację potrzeb społecznych – piszą wnioskodawcy.

Radni proponują powstanie “Bonu Seniora”, czyli  dodatkowej opieki zdrowotnej osób po 65. roku życia. Każda taka osoba miałaby do wykorzystania bon o wartości 300 zł na porady lekarskie, badania diagnostyczne oraz zabiegi rehabilitacyjne w wyznaczonych placówkach świadczących takie usługi. Co równie ważne – bez konieczności oczekiwania na usługę w wielomiesięcznych kolejkach. Na potrzebę realizacji tego zadania miałby zostać stworzony specjalny program komputerowy, z możliwością poszerzenia o inne parametry.

Druga część projektu to Bon Młodego Mieszkańca

– Najistotniejszą potrzebą, jaką zgłaszają nam pracujący rodzice, jest zapewnienie opieki dla dzieci w wieku szkolnym podczas wakacji letnich. W związku z tym, proponujemy, aby na okres wakacji w jednej ze szkół powstały półkolonie „Na Fali”, gdzie dzieci będą mogły uczestniczyć w różnego rodzaju atrakcyjnych zajęciach – piszą radni.

Zajęcia miałby dotyczyć głownie zajęć pływania i nauki żeglarstwa.

Zobacz również

W Świnoujściu dbają o drzewa poprzez zabiegi pielęgnacyjne

Z dwóch świnoujskich pomników przyrody – dębu w Przytorze i platanu przy ulicy Bohaterów Września …

5 komentarzy

  1. Ooo. Koalicja PO-GM! A gdzie działacze PIS? kampania się zaczyna to dołki kopiecie? mam ogromną nadzieję, że Agatowska zrobi z wami wszystkimi porządek, a do rady dostaną się w większości nowe osoby! Błagam!

  2. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

    Oni jedną ręką chcą dawać, a dwiema zabierać.

  3. zwykła zagrywka wyborcza. Mieli tyle czasu… to tak samo jak z bielikami co 15 min

  4. Z całym szacunkiem, lecz radni (widoczni na zdjęciu) są w radzie miasta od dwóch kadencji. Czemu wcześniej nie dali swoich propozycji? Nie jest argumentacją, że SLD rządziło poniważ PO była w nieformalnej koalicji. Powinni głosno mówić o tym, tak jak Pan Borowski o rowerze miejskim. Dla mnie jest to zwykły pic na wodę, który oczywiście wprowadzą, lecz będzie mnóstwo bubli i zero promocji. Kampania się zbliża! Lub nawet się zaczęła! Na nich głosów już nie oddam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.