Strona główna / Lokalne / Radni PO i Grupy Morskiej chcą bonów dla dzieci, młodzieży i seniorów

Radni PO i Grupy Morskiej chcą bonów dla dzieci, młodzieży i seniorów

Kluby Radnych Platformy Obywatelskiej RP oraz Grupy Morskiej – Cała Naprzód zgłosiły wspólne przedsięwzięcia do realizacji w budżecie miasta na rok 2018. Jednym z nich jest projekt pn. “Bon Seniora i Bon Młodego Mieszkańca”. W poniedziałek poinformowali o tym media.

– Wspólnie zauważamy najbardziej istotne potrzeby mieszkańców, którzy po przeprowadzeniu wielu bardzo ważnych inwestycji miejskich, oczekują na realizację potrzeb społecznych – piszą wnioskodawcy.

Radni proponują powstanie “Bonu Seniora”, czyli  dodatkowej opieki zdrowotnej osób po 65. roku życia. Każda taka osoba miałaby do wykorzystania bon o wartości 300 zł na porady lekarskie, badania diagnostyczne oraz zabiegi rehabilitacyjne w wyznaczonych placówkach świadczących takie usługi. Co równie ważne – bez konieczności oczekiwania na usługę w wielomiesięcznych kolejkach. Na potrzebę realizacji tego zadania miałby zostać stworzony specjalny program komputerowy, z możliwością poszerzenia o inne parametry.

Druga część projektu to Bon Młodego Mieszkańca

– Najistotniejszą potrzebą, jaką zgłaszają nam pracujący rodzice, jest zapewnienie opieki dla dzieci w wieku szkolnym podczas wakacji letnich. W związku z tym, proponujemy, aby na okres wakacji w jednej ze szkół powstały półkolonie „Na Fali”, gdzie dzieci będą mogły uczestniczyć w różnego rodzaju atrakcyjnych zajęciach – piszą radni.

Zajęcia miałby dotyczyć głownie zajęć pływania i nauki żeglarstwa.

Zobacz również

Nawet będąc na urlopie można pamiętać o Bohaterach

W Świnoujściu w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, ratownicy wodni o godzinie 17 zapalili biało-czerwone flary. …

5 komentarzy

  1. Ooo. Koalicja PO-GM! A gdzie działacze PIS? kampania się zaczyna to dołki kopiecie? mam ogromną nadzieję, że Agatowska zrobi z wami wszystkimi porządek, a do rady dostaną się w większości nowe osoby! Błagam!

  2. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

    Oni jedną ręką chcą dawać, a dwiema zabierać.

  3. zwykła zagrywka wyborcza. Mieli tyle czasu… to tak samo jak z bielikami co 15 min

  4. Z całym szacunkiem, lecz radni (widoczni na zdjęciu) są w radzie miasta od dwóch kadencji. Czemu wcześniej nie dali swoich propozycji? Nie jest argumentacją, że SLD rządziło poniważ PO była w nieformalnej koalicji. Powinni głosno mówić o tym, tak jak Pan Borowski o rowerze miejskim. Dla mnie jest to zwykły pic na wodę, który oczywiście wprowadzą, lecz będzie mnóstwo bubli i zero promocji. Kampania się zbliża! Lub nawet się zaczęła! Na nich głosów już nie oddam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.