Strona główna / Lokalne / Mieszkanie Plus przyspiesza. U nas powstanie 130 mieszkań

Mieszkanie Plus przyspiesza. U nas powstanie 130 mieszkań

Ponad 1100 mieszkań z programu Mieszkanie Plus może powstać w województwie zachodniopomorskim. Dziś w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie podpisano w tej sprawie porozumienia między gminami i Krajowym Zasobem Nieruchomości (KZN). Uroczystość przygotował wojewoda zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski, a listy podpisali pełnomocnik rządu ds. budowy mieszkań w zakresie Krajowego Zasobu Nieruchomości, wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski i pełnomocnik ds. KZN Tomasz Tomala.

Uroczyste podpisanie 21 listów odbyło się przed konferencją o możliwościach realizacji programu Mieszkanie Plus przy udziale Krajowego Zasobu Nieruchomości. Włodarze zachodniopomorskich samorządów wskazali w listach działki pod budownictwo mieszkaniowe, na których mogą ruszyć budowy na zasadach określonych w ustawie o Krajowym Zasobie Nieruchomości.
W ten sposób do Łomży, Ujsoł, Szerzyn, Zakliczyna, Skawiny, Pcimia, Kuźni Raciborskiej, Kielc, Zielonej Góry, dołączyły nowe gminy, w których powstaną inwestycje z programu Mieszkanie Plus. Chęć budowania zadeklarowały samorządy Barwic, Białogardu, Białego Boru, Chojny, Choszczna, Darłowa, Drawska Pomorskiego, Goleniowa, Gościna, Kalisza Pomorskiego, Mirosławca, Myśliborza, Pełczyc, Polanowa, Połczyna Zdroju, Sławna, Stepnicy, Suchania, Świnoujścia, Tychowa oraz Węgorzyna.

– Dobrze, że uroczystość podpisania odbywa się u wojewody zachodniopomorskiego, bo jego sprawne działanie umożliwiło dobre tempo negocjacji z gminami – mówił Tomasz Żuchowski.

Krajowy Zasób Nieruchomości poszukuje działek odpowiednich pod budownictwo mieszkaniowe i chce poznać opinie gmin dotyczące lokalizacji mieszkań z opcją dojścia do własności. Dla najemców – przyszłych właścicieli mieszkań, będzie to bardzo atrakcyjna oferta najmu o czynszu normowanym (maksymalny ustalony dla danej lokalizacji przez rozporządzenie rządu). Takie mieszkanie będzie można docelowo wykupić, albo tylko długoterminowo wynajmować. Cena przyszłych lokali ustalona została na bardzo atrakcyjnym poziomie.

– Sprawdzaliśmy zainteresowanie gmin i jako pierwsze województwo w Polsce podpisujemy tak wiele listów jednego dnia. To dobry sygnał dla tych samorządów, które jeszcze się wahają i analizują ofertę współpracy z Krajowym Zasobem Nieruchomości. Mieszkańcy gmin oczekują na inwestycje z programu Mieszkanie Plus – mówił wojewoda zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski.
Wiceminister Tomasz Żuchowski podczas spotkania z samorządowcami omówił funkcjonowanie Krajowego Zasobu Nieruchomości, przedstawiając nowe możliwości, jakie daje ustawa gminom i inwestorom. Zachęcał do przyłączenia się do Narodowego Programu Mieszkaniowego i korzystania z możliwości pakietu Mieszkanie Plus, podkreślając, że budowa mieszkań to wspólne zadanie władz lokalnych i polskiego rządu.

 

Szacunkowa liczba mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus w Zachodniopomorskiem z podziałem na gminy:

 1. Barwice 20
 2. Białogard 45
 3. Biały Bór 12
 4. Chojna 36
 5. Choszczno 50
 6. Darłowo 80
 7. Drawsko Pomorskie 72
 8. Goleniów 50
 9. Gościno 40
 10. Kalisz Pomorski 36
 11. Mirosławiec 72
 12. Myślibórz 50
 13. Pełczyce 96
 14. Polanów 76
 15. Połczyn Zdrój 96
 16. Sławno 30
 17. Stepnica 46
 18. Suchań 20
 19. Świnoujście 130
 20. Tychowo 36
 21. Węgorzyno 18

Zobacz również

Przegląd lodowych trendów na lato 2022

Rozpoczęło się kalendarzowe lato i wakacje. W ciągu tych 93 najbardziej słonecznych dni w roku, …

2 komentarze

 1. A jaka cena tych mieszkań ! Taka że nie stać przeciętnego mieszkańca na nie ! Dla kogo więc się je buduje ? na pewno nie dla szaraka …

 2. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

  Oni dużo ryczą, mało mleka dają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.