Strona główna / Lokalne / Spotkanie z kandydatami do służby w Policji

Spotkanie z kandydatami do służby w Policji

Wczoraj w Sali Kameralnej Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu odbyło się zorganizowane z inicjatywy Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu oraz Powiatowego Urzędu Pracy spotkanie informacyjne dla kandydatów do służby w Policji.

W spotkaniu uczestniczyli świnoujscy policjanci, a także przedstawiciele Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Szczecinie, którzy omówili zasady prowadzonego naboru oraz proces postępowania kwalifikacyjnego do służby w Policji.

Stabilność zatrudnienia, ciekawość, pasja są pokusami dla chętnych do pracy w formacjach mundurowych. W celu podjęcia służby każdy kandydat musi poddać się postępowaniu kwalifikacyjnemu. Ma ono na celu ustalenie czy spełnia on określone przez przepisy warunki umożliwiające przyjęcie do służby, jak również pozwala określić jego predyspozycje. O zasadach prowadzonego naboru oraz procesie postępowania kwalifikacyjnego do służby w Policji rozmawiali wczoraj świnoujscy policjanci z udziałem Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji mł. insp. Andrzeja Mordaka, a także przedstawiciele Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Szczecinie z osobami zainteresowanymi, które przyszły na spotkanie informacyjne do Sali Kameralnej Miejskiego Domu Kultury. W spotkaniu uczestniczyły osoby poszukujące pracy, osoby pragnące zmienić dotychczasową pracę, a także uczniowie ostatnich klas szkół średnich, którzy wkrótce staną przed koniecznością wyboru dalszej drogi życiowej.

 

Prelegenci omówili szczegółowo etapy postępowania kwalifikacyjnego do służby w Policji:

  1. złożenie kompletu wymaganych dokumentów w siedzibie świnoujskiej komendy bądź w KWP Szczecin
  2. test wiedzy ogólnej,
  3. test sprawności fizycznej,
  4. badania psychologiczne (Multiselect)
  5. postępowanie sprawdzające, o którym mowa w przepisach o ochronie informacji niejawnych,
  6. rozmowa kwalifikacyjna,
  7. komisja lekarska,
  8. lista rankingowa (ustalenie kolejności kandydatów do przyjęcia na podstawie liczby punktów uzyskanych w toku postępowania kwalifikacyjnego).

O przyjęcie do służby stara się dużo osób, jednak nie każdy może zostać policjantem. Mimo, iż kryteria, jakie musi spełniać kandydat na policjanta nie należą do najłatwiejszych, to chętnych nie brakuje. Kuszą coraz większe zarobki, lepsze warunki socjalne oraz prestiż i urok munduru.

Ponadto kandydatom do służby, w trakcie spotkania, funkcjonariusze opowiedzieli jak wygląda służba w Policji, kiedy już przejdą wszystkie etapy postępowania kwalifikacyjnego, jak może wyglądać ich ścieżka kariery zawodowej. A także przypomniano, że Policja jest umundurowaną, uzbrojoną i zhierarchizowaną formacją. Do jej głównych zadań należy pilnowanie przestrzegania prawa i ściganie przestępców, jak również zapewnienie ochrony i pomocy w sytuacjach kryzysowych zarówno wobec ludzi, jak i mienia.

Na koniec spotkania osoby zainteresowane służbą w Policji mogły zadawać pytania dotyczące szczegółów związanych z procedurą rekrutacyjną dla kandydatów do służby w Policji oraz uzyskać na nie odpowiedzi.

Zainteresowani pełnieniem służby w Policji mogą otrzymać szczegółowe informacje w Zespole Kadr i Szkolenia Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu, ul. Krzywoustego 2a, tel. 91 32 67 611 bądź na stronie internetowej www.swinoujscie.policja.gov.pl lub www.zachodniopomorska.policja.gov.pl.

asp. sztab. Beata Olszewska

oficer prasowy KMP w Świnoujściu

Zobacz również

Ruszyły wakacje! Ratownicy pilnują bezpieczeństwa kąpiących się na świnoujskiej plaży

W piątek na maszt przy bazie ratowników ratownicy wciągnęli Błękitną Flagę, międzynarodowe wyróżnienie, które otrzymały …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.