Strona główna / Lokalne / Uczniowie „czwórki” wiedzą czym jest szacunek, życzliwość oraz uprzejmość

Uczniowie „czwórki” wiedzą czym jest szacunek, życzliwość oraz uprzejmość

W minionym tygodniu Szkołę Podstawową nr 4 otoczyła aura życzliwości a wszystko za sprawą wyjątkowego gościa – Życzulka. Ta maleńka istota, która pojawiła się w szczególnym dla naszej szkoły okresie, jakim są Dni Integracji i Życzliwości, spowodowała nieodwracalne zmiany w światopoglądzie, postrzeganiu rzeczywistości i sercach uczniów.

Wychowankowie młodszych klas poznali jego historię,  przygotowali piękne zakładki, a następnie podarowali je wyjątkowym osobom.

Podczas warsztatów integracyjnych dzieci uczyły się jak ważne w życiu są szacunek, życzliwość oraz uprzejmość. Brały udział w zabawach dowodzących, że mimo różnic pięknie jest ze sobą współpracować oraz że warto podkreślać wyjątkowość każdego z nas.

W tym czasie zaprosiliśmy do szkoły również dzieci  z Przedszkoli nr  1, 5 i 11, którym chcieliśmy przybliżyć ideę integracji. Przedszkolaki miały okazję wczuć się w położenie osoby niewidomej, niesłyszącej, z autyzmem czy niepełnosprawnej ruchowo. Tym samym przekonały się, że świat można doświadczać na wiele różnych sposobów.

Starsi uczniowie integrowali się, biorąc udział w lekcji zumby z energetyczną panią Joanną Burchard, przygotowywali plakaty pod czujnych okiem nauczycieli oraz uczyli się wzajemnego zrozumienia i szacunku podczas lekcji wychowawczych.

W ramach integracji międzypokoleniowej, klasy 3b i III Gimnazjum swoimi występami umiliły czas pensjonariuszom Domu Seniora „Jantar”.

Zwieńczeniem Tygodnia Integracji i Życzliwości było spotkanie z utytułowanymi Paraolimpijczykami, szermierzami Stefanem Makowskim, Grzegorzem Plutą i Rafałem Treterem. Sportowcy przekonywali naszych podopiecznych, że ograniczenia, które spotykamy w swoim życiu można pokonać. Wystarczy tylko uwierzyć w siebie i odnaleźć motywację do spełniania marzeń

Po spotkaniu najmłodsi wyruszyli, by rozświetlić listopadową szarugę i wywołać uśmiech na twarzy przechodniów oraz urzędników w naszym mieście. Życzulki sprawiły mnóstwo radości zarówno obdarowanym jak i dzieciom, które mogły się przekonać na własne oczy, że życzulkowa magia naprawdę działa.

Dziękujemy wszystkim, za bardzo pouczającą lekcję oraz wyjątkową atmosferę. Życzliwych zachęcamy do bliższego poznania Życzulka, którego historię można znaleźć na stronie internetowej oraz fb Czwórki.

Organizatorzy i … Życzulek

Zobacz również

Za nami 259. parkrun

W ostatnią sobotę września w Parku Zdrojowym zebrało się 35 ochotników, którzy zechcieli w pięknych …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.