Strona główna / Lokalne / Przyczyny awarii w terminalu LNG badają komisje

Przyczyny awarii w terminalu LNG badają komisje

Dwie komisje sprawdzają przyczyny awarii do jakiej doszło 29 października na terenie gazoportu. Przypomnijmy, suwnica podczas silnego wiatru oderwała się od zbiornika i runęła na rurociąg. 

W czwartek, podczas sesji rady miasta, pracownicy Polskiego LNG i przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej zapewniali radnych, że na terenie terminalu wprowadzono dodatkowe zabezpieczenia.

Na pytania przedstawicieli samorządu, rady miasta oraz instytucji związanych z bezpieczeństwem odpowiadali m.in. dyrektor Pionu Eksploatacji, pełnomocnik Zarządu do spraw BHP oraz p.o. dyrektora Biura Bezpieczeństwa spółki.

– Najważniejszy w zaistniałej sytuacji jest fakt, że podczas awarii nie było bezpośredniego zagrożenia dla mieszkańców. W wyniku zdarzenia nastąpiła emisja odparowanego gazu do atmosfery. Sytuację na bieżąco monitorowały służby eksploatacyjne terminalu LNG i PSP. Już w kilkanaście godzin po wystąpieniu awarii wznowiono wysyłkę gazu do Krajowej Sieci Przesyłowej oraz zgodnie z wcześniej przyjętym harmonogramem realizowano bez żadnych zakłóceń załadunek cystern samochodowych – zapewniał Zbigniew Bobiński.

Po spotkaniu uzgodniono potrzebę organizowania szkoleń oraz akcji edukacyjnych dla mieszkańców oraz częstszych komunikatów dotyczących pracy Terminalu LNG.

 

Zobacz również

„Korytarz życia” nie tylko na drodze, ale także na plaży. Nie zabierajmy miejsca tym, którzy ratują życie i zdrowie

Policjanci ze Świnoujścia apelują do plażowiczów, aby w poszukiwaniu optymalnego miejsca do wypoczynku, nie zabierali …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.