środa , 5 października 2022
Strona główna / Lokalne / Przyczyny awarii w terminalu LNG badają komisje

Przyczyny awarii w terminalu LNG badają komisje

Dwie komisje sprawdzają przyczyny awarii do jakiej doszło 29 października na terenie gazoportu. Przypomnijmy, suwnica podczas silnego wiatru oderwała się od zbiornika i runęła na rurociąg. 

W czwartek, podczas sesji rady miasta, pracownicy Polskiego LNG i przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej zapewniali radnych, że na terenie terminalu wprowadzono dodatkowe zabezpieczenia.

Na pytania przedstawicieli samorządu, rady miasta oraz instytucji związanych z bezpieczeństwem odpowiadali m.in. dyrektor Pionu Eksploatacji, pełnomocnik Zarządu do spraw BHP oraz p.o. dyrektora Biura Bezpieczeństwa spółki.

– Najważniejszy w zaistniałej sytuacji jest fakt, że podczas awarii nie było bezpośredniego zagrożenia dla mieszkańców. W wyniku zdarzenia nastąpiła emisja odparowanego gazu do atmosfery. Sytuację na bieżąco monitorowały służby eksploatacyjne terminalu LNG i PSP. Już w kilkanaście godzin po wystąpieniu awarii wznowiono wysyłkę gazu do Krajowej Sieci Przesyłowej oraz zgodnie z wcześniej przyjętym harmonogramem realizowano bez żadnych zakłóceń załadunek cystern samochodowych – zapewniał Zbigniew Bobiński.

Po spotkaniu uzgodniono potrzebę organizowania szkoleń oraz akcji edukacyjnych dla mieszkańców oraz częstszych komunikatów dotyczących pracy Terminalu LNG.

 

Zobacz również

ZUS: termin płatności bonem turystycznym został wydłużony do 31 marca 2023 r.

Termin płatności bonem turystycznym został wydłużony z 30 września 2022 r. do 31 marca 2023 …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.