Strona główna / Lokalne / Nauczyciele z Przedszkola Miejskiego nr 3 „ Pod Żaglami” nie próżnują!

Nauczyciele z Przedszkola Miejskiego nr 3 „ Pod Żaglami” nie próżnują!

 

Utarło się powiedzenie, że ,,matematyka jest królową nauk” ale żeby dobrze czuć się w królestwie matematycznym należy zgłębiać jej tajniki już od wieku przedszkolnego.

W naszym przedszkolu ,,Pod Żaglami” zabawy z matematyką są podstawą działań z przedszkolakami.

Podstawą prawidłowego przekazywania wiedzy przedszkolakom jest stosowanie odpowiednich metod uwzględniających możliwości każdego dziecka. Jedną z nich i chyba najbardziej znaną dla dzieci jest metoda profesor Edyty Gruszczyk- Kolczyńskiej.

Chcąc  prawidłowo wprowadzać dzieci w świat pojęć matematycznych w naszym przedszkolu odbył się cykl spotkań z prekursorkami tej metody.

14 stycznia 2016 r. odbyły się pierwsze warsztaty szkoleniowe z panią Ewą Zielińską. Spotkanie trwało 6 godzin. Uczestniczyło w nim 30 nauczycielek ze szkół i przedszkoli ze Świnoujścia i okolic.

Drugie spotkanie z,, Dziecięca matematyką: to konferencja z udziałem samej pani profesor Edyty Gruszczyk – Kolczyńskiej w Szczecinie 17 marca 2016 r.

Na wniosek nauczycieli z PM3 odbyło się kolejne szkolenie w dniach 16-18.10. 2017 r. Zainteresowanie szkoleniem było duże. Tym razem uczestniczyło w nim 37 nauczycielek.

Szkolenie miało dwie części: teoretyczną i praktyczną. W części warsztatowej Pani Ewa poprowadziła zajęcia z dziećmi i ich rodzicami.

Te doświadczenia zaowocowały stworzeniem w grupach kącików matematycznych bardzo często wykorzystywanych na zajęciach z dziećmi a także przez same dzieci w zabawach tematycznych. Przedszkolaki bardzo lubią te zajęcia.

Mamy nadzieję, że  dla naszych dzieci matematyka stała się przyjemnością!

 

Zobacz również

Rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na sprowadzenie ciała do Polski

Umarł dobry człowiek, kochający mąż i ojciec. Pochodził z małej miejscowości, był ojcem trójki dzieci, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.