środa , 5 października 2022
Strona główna / Lokalne / Zapytali mieszkańców o zmianę nazwy ulicy

Zapytali mieszkańców o zmianę nazwy ulicy

Członkowie Stowarzyszenia Kierunek Świnoujście zapytali 103 mieszkańców miasta czy chcieliby zmiany nazwy ulicy Markiewicza w Świnoujściu. Nikt nie był zwolennikiem.

– Wszyscy, którzy otwierali przed nami drzwi byli przeciwni temu rozwiązaniu. W związku z pismem Wojewody Zachodniopomorskiego, który jest zdecydowany zmienić nazwę ulicy, spytaliśmy, kto według osób mieszkających przy ul. Juliana Markiewicza, powinien takiej zmiany dokonać i na jaką nazwę – informuje radny Kamil Janta-Lipiński.

Zdecydowana większość mieszkańców tej ulicy zna działalność Juliana Markiewicza. Około 2/3 respondentów uważa, że zasługuje on na bycie patronem ulicy w naszym mieście.

Mieszkańcy nie chcą ponosić kosztów zmiany nazwy ulicy, jednak jeżeli już miałoby to się stać to woleli by, aby nazywała się Zachodnia lub Szczecińska.

– Wyniki ankiety przekazaliśmy na ręce Przewodniczącego Rady Miasta oraz Radnych – informuje radny Kamil Janta-Lipiński. – Podjęliśmy decyzję, że ankietę wraz z wynikami prześlemy do Pana Wojewody, który mamy nadzieję, weźmie pod uwagę głos mieszkańców – dodaje.

 

Zobacz również

Modernizacja ulicy Grunwaldzkiej opóźniona o cztery miesiące

Remont ulicy Grunwaldzkiej w Świnoujściu opóźnia się już o cztery miesiące. Zgodnie z umową miała …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.