Strona główna / Lokalne / Inwestycje. Rusza przebudowa ulicy Markiewicza. Będą utrudnienia w ruch

Inwestycje. Rusza przebudowa ulicy Markiewicza. Będą utrudnienia w ruch

Od poniedziałku 4 grudnia 2017 r. do 31 marca 2018 r wyłączony z ruchu komunikacyjnego będzie odcinek ulicy Markiewicza od skrzyżowania z ul. Wielkopolską do garażowca zlokalizowanego przy ul. Markiewicza 8. Przystanki autobusowe linii 2 i B – Osiedle Zachodnie, Markiewicza Poczta przeniesione zostają na ul. Wielkopolską i Wielkopolska/Kaszubska. Natomiast przystanek Markiewicza/Szkolna zostaje przeniesiony na ulice Szkolną. Mieszkańcy ulicy Markiewicza będą mieli zapewniony parking przy skrzyżowaniu ulic Markiewicza/Kaszubska.

Po ulicach Kościuszki, Białoruskiej, Czeskiej i Norweskiej, to kolejna już tej jesieni inwestycja drogowa w mieście. Potrwa do połowy przyszłego roku. Ulica Markiewicza zyska nie tylko nową nawierzchnię i chodniki. Powstanie także ścieżka rowerowa. Nowe będzie również oświetlenie.

Inwestycja będzie prowadzona wspólnie z Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej i Zakładem Wodociągów i Kanalizacji. Prace zaczną się od tego, co w ziemi, czyli kanalizacji deszczowej, modernizacji sieci wodno – kanalizacyjnej oraz budowy rurociągu. Z kolei PEC wykona przyłącza do miejskiej sieci ciepłowniczej dla dziesięciu domów typu bliźniak, które znajdują się przy tej ulicy. Dzięki temu ich właściciele nie będą już musieli palić w piecach.

Wykonawcą przebudowy ulicy Markiewicza jest firma Eurovia Polska S.A.  Koszt to 9,5 mln złotych.

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Pożar lasu na początku maja został zaprószony przez człowieka

Zniszczeniu uległa powierzchnia ok. 2,4 ha przy samej granicy państwa. Dogaszanie zakończyło się po 6 …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.