Strona główna / Lokalne / Inwestycje. Rusza przebudowa ulicy Markiewicza. Będą utrudnienia w ruch

Inwestycje. Rusza przebudowa ulicy Markiewicza. Będą utrudnienia w ruch

Od poniedziałku 4 grudnia 2017 r. do 31 marca 2018 r wyłączony z ruchu komunikacyjnego będzie odcinek ulicy Markiewicza od skrzyżowania z ul. Wielkopolską do garażowca zlokalizowanego przy ul. Markiewicza 8. Przystanki autobusowe linii 2 i B – Osiedle Zachodnie, Markiewicza Poczta przeniesione zostają na ul. Wielkopolską i Wielkopolska/Kaszubska. Natomiast przystanek Markiewicza/Szkolna zostaje przeniesiony na ulice Szkolną. Mieszkańcy ulicy Markiewicza będą mieli zapewniony parking przy skrzyżowaniu ulic Markiewicza/Kaszubska.

Po ulicach Kościuszki, Białoruskiej, Czeskiej i Norweskiej, to kolejna już tej jesieni inwestycja drogowa w mieście. Potrwa do połowy przyszłego roku. Ulica Markiewicza zyska nie tylko nową nawierzchnię i chodniki. Powstanie także ścieżka rowerowa. Nowe będzie również oświetlenie.

Inwestycja będzie prowadzona wspólnie z Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej i Zakładem Wodociągów i Kanalizacji. Prace zaczną się od tego, co w ziemi, czyli kanalizacji deszczowej, modernizacji sieci wodno – kanalizacyjnej oraz budowy rurociągu. Z kolei PEC wykona przyłącza do miejskiej sieci ciepłowniczej dla dziesięciu domów typu bliźniak, które znajdują się przy tej ulicy. Dzięki temu ich właściciele nie będą już musieli palić w piecach.

Wykonawcą przebudowy ulicy Markiewicza jest firma Eurovia Polska S.A.  Koszt to 9,5 mln złotych.

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Wizyta francuskiej fregaty FS „Latouche-Treville” w Świnoujściu

Francuska fregata FS „Latouche-Treville” zawinęła we wtorek, 17 maja, do Portu Wojennego w Świnoujściu. Jest …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.