Strona główna / Lokalne / Okręty NATO przepłynęły przez Świnoujście. Będzie można je oglądać w Szczecinie

Okręty NATO przepłynęły przez Świnoujście. Będzie można je oglądać w Szczecinie

W piątek, 1 grudnia, do Szczecina wejdą trzy okręty Stałego Zespołu Sił Obrony Przeciwminowej NATO Grupa 1 (SNMCMG-1). Będzie im towarzyszył jeden z trałowców 8. Flotylli Obrony Wybrzeża.

Okręty zespołu wejdą do Szczecina 1 grudnia w godzinach przedpołudniowych. Będą to: flagowy okręt zespołu – łotewski LVNS VIRSAITIS, niemiecki niszczyciel min FGS SULZBACH-ROSENBERG oraz holenderski niszczyciel min HNLMS MAKKUM. Okrętom będzie towarzyszył trałowiec z 12. Dywizjonu Trałowców ORP WICKO. W trakcie pobytu jednostek w Szczecinie udostępnią one swoje pokłady dla zwiedzających. Na ich pokłady będzie można wejść w sobotę i niedzielę (2 i 3 grudnia) w godz. 13.00 – 15.00.

Podczas pobytu w Szczecinie delegacja NATOwskich okrętów spotka się m.in. z władzami stolicy województwa zachodniopomorskiego, złoży wizytę dowódcy 12. Dywizji Zmechanizowanej, a także dowódcy świnoujskiej 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. Wizyta w Szczecinie będzie okazją dla załóg na uzupełnienie zapasów okrętowych oraz na przygotowanie się do dalszej realizacji zadań na morzu. Poza tym, marynarze zwiedzą miasto oraz zapoznają się z walorami turystycznymi okolic. Wizyta zakończy się w poniedziałek 4 grudnia.

 

Zobacz również

Ruszyły zapisy na Maraton Świnoujście Wolgast

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” jako współorganizator 42 Międzynarodowego Maratonu Świnoujście – Wolgast, 31 Półmaratonu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.