Strona główna / Lokalne / Bezdomni chcieli spędzić noc pod kościołem. Reakcja policji była natychmiastowa

Bezdomni chcieli spędzić noc pod kościołem. Reakcja policji była natychmiastowa

Dwóch bezdomnych zasnęło w niedzielę pod schodami kościoła pw. Chrystusa Króla. Byli ciepło ubrani i owinięci w kołdry. Chcieli tam spędzić najbliższą noc. Ktoś wezwał pomoc i po chwili pod kościół podjechał patrol policji. Reakcja policjantów była stanowcza… nie zostawili bezdomnych na pastwę losu.

W dalszym ciągu bezdomność pozostaje zauważalnym problemem naszego naszego miasta. Zimne noce zbierają śmiertelne żniwo. W Świnoujściu z powodu wyziębienia zmarły już dwie osoby. Kilka dni temu na zwłoki kobiety natrafiono w Parku Chopina, w sobotę z kolei bezdomny zmarł przy supermarkecie przy ul. Chrobrego.

Policjanci wezwani do bezdomnych śpiących przy kościele zaproponowali im, aby tę noc spędzili w ogrzewalni przy ul. Portowej. Początkowo opierali się tłumacząc, że to daleko, a oni nie mają tyle siły. Wtedy policjanci zadecydowali, że przewiozą ich do ośrodka. Kto wie, być może w ten sposób ocalili życie tych ludzi.

Trwający okres zimowy to czas szczególnie wzmożonych wysiłków służb mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa osób pozostających w bezdomności.

 

Zobacz również

Przegląd lodowych trendów na lato 2022

Rozpoczęło się kalendarzowe lato i wakacje. W ciągu tych 93 najbardziej słonecznych dni w roku, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.