środa , 5 października 2022
Strona główna / Lokalne / I Mistrzostwa Służb Mundurowych w Sportach Walki

I Mistrzostwa Służb Mundurowych w Sportach Walki

Aż dwie konkurencje rozgrywane w ramach I Mistrzostw Służb Mundurowych w Sportach Walki wygrali marynarze z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. Zawody odbyły się w minioną sobotę, 2 grudnia, w Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu.

Zawody zrealizowane przez Sekcję Walki w Bliskim Kontakcie Akademii Wojsk Lądowych im. Gen. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu obejmowały następujące dyscypliny: zapasy w stylu klasycznym, judo, brazylijskie ju-jutsu no gi, brazylijskie ju-jitsu gi, boks oraz K-1. W zawodach brali udział przedstawiciele wszystkich formacji mundurowych w Polsce. 8 Flotyllę Obrony Wybrzeża reprezentowali zawodnicy: por. mar. Mateusz Morawiec, st. bsm. Grzegorz Herbin, bsmt Łukasz Krysztofiak i mar. Adam Osieleniec z 12. Dywizjonu Trałowców oraz st. mar. Paweł Szwaba i st. mar. Mateusz Jacuta z 2. Dywizjonu Okrętów Transportowo-Minowych.

Nasi zawodnicy zwyciężyli w dwóch dyscyplinach: BJJ NO GI w kategorii -77 kilogramów wygrał bsmt Łukasz Krysztofiak, natomiast JUDO w kategorii +90 kilogramów zdominował por. mar. Mateusz Morawiec.

Zwody w takiej formule odbyły się po raz pierwszy i miały na celu wyłonienie najlepszych sportowców służb mundurowych w sportach walki oraz inspirowanie służb mundurowych do podnoszenia i utrzymywania wysokiej osobistej sprawności fizycznej. Reprezentantom świnoujskiej flotylli gratulujemy zwycięstw.

Zobacz również

ZUS: termin płatności bonem turystycznym został wydłużony do 31 marca 2023 r.

Termin płatności bonem turystycznym został wydłużony z 30 września 2022 r. do 31 marca 2023 …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.