Strona główna / Lokalne / 3,2,1 start! Plac Wolności zabłysnął świąteczną iluminacją

3,2,1 start! Plac Wolności zabłysnął świąteczną iluminacją

Nowa choinka ma 10 metrów wysokości, ozdobiona jest złotymi i srebrnymi bombkami. W środę iluminację świąteczną na placu w centrum miasta włączył prezydent miasta wspólnie z najmłodszymi mieszkańcami Świnoujścia. Oczywiście nie zabrakło Świętego Mikołaja z jego pomocnikami.

Nowa choinka ma niezliczoną ilość ozdób. Ma bombki matowe, błyszczące i pokryte brokatem. Są także świecące ozdoby w barwie ciepłej białej. Oprócz choinki wynajęta została część świątecznych ozdób: widoczne w mieście  rybki, żaglówki, ramka z napisem Świnoujście, stojące bombki, świetle postacie chłopca i dziewczynki, skrzydła na placu Słowiańskim, 71 dekory na ulicznych latarniach między innymi wzdłuż ulic: Armii Krajowej, Bohaterów Września, Konstytucji 3 Maja.

W najbliższy piątek na placu Wolności rusza Bożonarodzeniowy Jarmark z atrakcjami dla dorosłych i dzieci. Będzie bajkowy pociąg, kolejka Świętego Mikołaja, wenecka karuzela, koncerty, kolędy i inne różności.

 

Zobacz również

Żegluga. Zakończenie robót pogłębiarskich

Trwają czynności odbiorowe (sondaże dna), związane z zakończeniem bieżących prac czerpalno-refulacyjnych na torze wodnym Świnoujście …

Jeden komentarz

  1. Wielkie brawa za choinkę i dekoracje Placu Wolności.
    Pozostaje mieć życzenie aby placu nie nazwano ponownie imieniem jakiegoś nowego dyktatora.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.