Strona główna / Lokalne / Rozwieziono paczki dla Bohaterów. Były podziękowania i łzy wzruszenia

Rozwieziono paczki dla Bohaterów. Były podziękowania i łzy wzruszenia

Po raz kolejny zbierano dary dla kombatantów, którzy walczyli o wolną, niepodległą Polskę! W Świnoujściu dary można było przynosić do Pierogarni Marzeny Jankowskiej, zostawić w szkołach podstawowych nr 1 i 6, w akcję włączyli się młodzi zawodnicy Floty Świnoujście, a także szkoła w Stepnicy.

Zbierano artykuły żywnościowe, środki czystości  i artykuły higieniczne dla kombatantów. Na odzew nie było trzeba długo czekać. W akcję zaangażowali się nie tylko dorośli, ale także młodzież, a nawet dzieci.

– W sobotę rozwoziliśmy paczki w Szczecinie, a dzień później w Świnoujściu. W wielu sytuacjach kombatanci cieszyli się bardziej z naszych odwiedzin, niż paczek, które im przynieśliśmy. To bardzo wzruszające momenty nie tylko dla nich, ale także dla nas. Łzy niejednokrotnie same spływały po policzkach – mówi Marzena Jankowska. – Za pośrednictwem gazety Kroniki Portowe chcę podziękować wszystkim, którzy kupili prezenty dla naszych kombatantów, dziękuję także uczniom za przygotowanie pięknych kartek świątecznych dla kombatantów – dodaje.

Niestety wiele z tych osób żyje bardzo, bardzo skromnie, czasami na granicy nędzy. Taka pomoc z naszej strony jest dla nich niezmiernie ważna i potrzebna. Dary, które otrzymują pozwalają na godną Wigilię.

Zobacz również

13-letniego Kuby poszukiwało 32 strażaków

W poniedziałek 23 maja 2022 r. strażacy wsparli swoimi siłami akcję poszukiwawczą 13-letniego chłopca ze …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.