Strona główna / Lokalne / Dziesięć lat berserkerów

Dziesięć lat berserkerów

Świnoujscy berserkerzy obchodzili swoje dziesięciolecie. Jubileusz świętowali nie tylko grapplerzy ze Świnoujścia, ale i utytułowani zawodnicy z różnych stron regionu i Polski z trenerem Piotrem Bagińskim na czele.

Dawniej klub nosił nazwę Centrum Sztuk Walki. W 2007 roku utworzono tutaj sekcję brazylijskiego jiu jitsu, która wyznaczyła kierunek i zdominowała działania klubu na lata. Wtedy też oficjalnie klub stał się oficjalną filią Berserkers Team Poland. W klubie są sekcje dla dzieci oraz dorosłych.

Dziesięciolecie obchodzono przez dwa dni. Był wielki tort. W weekendowych treningach udział wzięli oprócz wspomnianego wcześniej P. Bagińskiego także m.in. Maciej Kałuszewski, który zaczynał swoją świetną karierę właśnie w Świnoujściu, oraz pochodzący z Gryfic Mateusz Rębecki, który sukcesy odnosi zarówno na zawodach w brazylijskim jiu jitsu jak i w MMA. Popularny Chińczyk powalczy niedługo w walce wieczoru na FEN o pas mistrzowski. Przyjechał też Maciej „Alf” Glabus, kolejny doskonały zawodnik w chwytanych sportach walki, zdobywca wielu prestiżowych trofeów.

fot. Marek WILCZEK

Zobacz również

Święto Wojska Polskiego z 8. Flotyllą Obrony Wybrzeża

„Weekend z wojskiem” – pod takim hasłem od 13 do 15 sierpnia odbywać się będą …

Jeden komentarz

  1. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

    O! Kaka 🙂
    Pozdrowionka 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.