Strona główna / Lokalne / Nie siedź przed telewizorem. Pomysł na święta: spacery, fortyfikacje i kino

Nie siedź przed telewizorem. Pomysł na święta: spacery, fortyfikacje i kino

Nie zmarnujcie świąt na siedzenie przed telewizorem. Spacerujcie, wybierzcie się z rodziną do kina, czy pogadać z fortowymi kozami. Każda pogoda jest dobra na spacery nad morzem, a święta dają nam wyjątkową możliwość, aby zrobić to całą rodziną.

Pogoda jak wczesną wiosną

Wszystko wskazuje na to, że ostatni tydzień 2017 roku będzie przypominał bardziej wiosnę niż zimę. Synoptycy przewidują, że średnia temperatura w ciągu dnia będzie wynosić około 8 stopni Celsjusza, w nocy około 2. Możliwe są przymrozki, a w ciągu dnia przelotne opady deszczu (szczególnie 26-27 grudnia). Jest szansa na przejściowe przejaśnienia i słoneczko, szczególnie na początku przyszłego tygodnia.

Fortyfikacje

Warto wykorzystać święta na wizytę w świnoujskich atrakcjach turystycznych. W każdym z obiektów niemal co miesiąc następują jakieś zmiany. Jak zawsze w święta można liczyć na największe atrakcje naszego miasta – świnoujskie fortyfikacje.

Fort Gerharda będzie otwarty w drugi dzień świąt 26 grudnia (wtorek) od 12:00 do 15:00. W drugi dzień świat otwarte będzie też Podziemne Miasto. Przewodnik startuje o godzinie 12.

Kinomaniacy górą!

W pierwszy i drugi dzień świąt otwarte będzie też nasze świnoujskie kino. W repertuarze poza kultowymi Gwiezdnymi Wojnami, które ewidentnie zdominują większość sal, trzecią częścią Listów do M, na dużym ekranie będzie można zobaczyć film Pitch Perfect. Nie zabraknie też repertuaru dla dzieci – Paddington, Magiczna zima Muminków i Coco, to kino idealne dla całych rodzin.

Spacerujmy!

Zdecydowanie najłatwiejszą i najzdrowszą formą rekreacji po świątecznym obżarstwie jest spacer. Wielu mieszkańców naszego miasta nie docenia tej formy spędzania wolnego czasu, albo na co dzień po prostu nie ma nią czasu. Święta to dobra okazja do spaceru po odrestaurowanym Parku Zdrojowym i nadmorskiej promenadzie. Warto także przejść się szlakiem świnoujskich, kościelnych szopek, albo zwyczajnie po świnoujskiej plaży.

Pamiętajmy, nie warto zrażać się mżawką (która w te święta jest bardzo prawdopodobna) – każda pogoda jest dobra na choćby spacery brzegiem naszego pięknego morza.

Zobacz również

Wizyta francuskiej fregaty FS „Latouche-Treville” w Świnoujściu

Francuska fregata FS „Latouche-Treville” zawinęła we wtorek, 17 maja, do Portu Wojennego w Świnoujściu. Jest …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.