Strona główna / Lokalne / Ruszy budowa węzła przesiadkowego na Warszowie

Ruszy budowa węzła przesiadkowego na Warszowie

Do końca 2019 roku ma być gotowy węzeł przesiadkowy na Warszowie. Budowa infrastruktury związanej z modernizacją węzła przesiadkowego kolejowo-promowo-autobusowego w Świnoujściu” jest warta ponad 15 mln złotych. Dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego wyniesie 5,6 mln zł.

– Nadchodzący rok jest dla naszego miasta wyjątkowym, jeżeli chodzi o środki przeznaczone na inwestycje – to ponad 220 milionów złotych. Ich realizacja nie byłaby możliwa, gdyby nie środki zewnętrzne, w tym te pochodzące z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego – podsumował Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz – Dzisiejsze podpisanie umów pokazuje również, jak słuszną była nasza decyzja przystąpienia do Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego.

W piątek, w Urzędzie Miasta Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, Prezydent Świnoujścia  Janusz Żmurkiewicz oraz Dyrektor Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego Roman Walaszkowski podpisali umowy o dofinansowaniu tej inwestycji.

Na inwestycję składają się następujące elementy: budowa parkingu w rejonie położonym pomiędzy torami dworca kolejowego w Świnoujściu, ul. Barlickiego i ul. Okólną wraz z dojazdami. W ramach budowy parkingu przewiduje się budowę parkingu terenowego oraz parkingu piętrowego – otwartego garażu wielopoziomowego, umożliwiającego pozostawienie samochodu (tzw. parking Park&Ride) i skorzystanie z komunikacji publicznej (PKP, PKS, komunikacji autobusowej miejskiej) bądź wypożyczenie roweru  (Bike&Ride),przebudowę parkingu w rejonie ul. Dworcowej (Kiss&Ride), przebudowę infrastruktury drogowej służącej komunikacji miejskiej, PKS i busom, w tym budowę obiektu komunikacji miejskiej służącego obsłudze pasażerów oraz  instalacja systemu informacyjnego dla pasażerów i prowadzenie  kampanii promującej zrównoważony transport. Na potrzeby realizacji projektu sporządzono  dokumentację budowlaną. Termin realizacji – grudzień 2019 roku.

Zobacz również

W Świnoujściu dbają o drzewa poprzez zabiegi pielęgnacyjne

Z dwóch świnoujskich pomników przyrody – dębu w Przytorze i platanu przy ulicy Bohaterów Września …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.