Strona główna / Lokalne / Za 14,5 mln złotych przebudują zabytkową promenadę. Rozpoczął się demontaż baraków

Za 14,5 mln złotych przebudują zabytkową promenadę. Rozpoczął się demontaż baraków

W piątek, w Urzędzie Miasta, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, Prezydent Świnoujścia  Janusz Żmurkiewicz oraz Dyrektor Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego Roman Walaszkowski podpisali umowy o dofinansowaniu, ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego, ważnych, z punktu widzenia rozwoju produktu turystycznego zachodniopomorskiego regionu i Miasta Świnoujście inwestycji.

– Cieszę się bardzo, że dzięki tym środkom Świnoujście będzie mogło utrzymać i ugruntować swoją pozycję niezaprzeczalnego lidera, nie tylko w województwie, ale także w całym kraju, jeżeli chodzi o funkcjonowanie i rozbudowę infrastruktury szlaków i ścieżek rowerowych. Pozwolą one także na dalszy rozwój miasta, jako nowoczesnego kurortu i uzdrowiska o prawdziwie europejskim standardzie. –powiedział marszałek Olgierd Geblewicz

„Kurort nadmorski Świnoujście – przebudowa zabytkowej promenady” to projekt warty 14 492 630,00 zł. Dofinansowanie  w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 – 2020 wynosi 7 209 530,00 zł.

Przedmiotem projektu jest przebudowa historycznej promenady w Świnoujściu, na odcinku od ul.Małachowskiego do ul. Powstańców Śląskich, o długości ok. 1 km i zmiennej szerokości od 7,70m do 16m. Promenada stanowi część Dzielnicy Uzdrowiskowej, która  tworzy układ urbanistyczny wraz z historyczną zabudową i zielenią, wpisany do wojewódzkiego rejestru zabytków. Projekt wpisuje się w obecny  układ, nie wprowadzając zasadniczych zmian, zarówno w podziale historycznego ciągu pieszego, jak również w połączeniach z miejskim układem komunikacyjnym. Zakres rzeczowy projektu obejmuje: przeprowadzenie robót budowlanych, posadowienie elementów zagospodarowania promenady w tym tężni, ringów świetlnych, zacieniaczy, ławek, fontanny–zegara wodnego, topiarów, tabliczek z nazwami ulic w posadzce, stojaków rowerowych, koszy na śmieci, lamp pojedynczych i podwójnych, widowni, nasadzenie zieleni, wykonanie oświetlenia. Termin realizacji –czerwiec 2019 roku.

Zobacz również

Hanna Owczaruk Mistrzynią Polski Młodziczek

Zawodniczka Akademii Lekkoatletycznej Międzyzdroje Hanna Owczaruk zdobyła w dniach 24-25.09.2022 r. złoty medal Mistrzostw Polski …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.