Strona główna / Lokalne / Za 14,5 mln złotych przebudują zabytkową promenadę. Rozpoczął się demontaż baraków

Za 14,5 mln złotych przebudują zabytkową promenadę. Rozpoczął się demontaż baraków

W piątek, w Urzędzie Miasta, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, Prezydent Świnoujścia  Janusz Żmurkiewicz oraz Dyrektor Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego Roman Walaszkowski podpisali umowy o dofinansowaniu, ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego, ważnych, z punktu widzenia rozwoju produktu turystycznego zachodniopomorskiego regionu i Miasta Świnoujście inwestycji.

– Cieszę się bardzo, że dzięki tym środkom Świnoujście będzie mogło utrzymać i ugruntować swoją pozycję niezaprzeczalnego lidera, nie tylko w województwie, ale także w całym kraju, jeżeli chodzi o funkcjonowanie i rozbudowę infrastruktury szlaków i ścieżek rowerowych. Pozwolą one także na dalszy rozwój miasta, jako nowoczesnego kurortu i uzdrowiska o prawdziwie europejskim standardzie. –powiedział marszałek Olgierd Geblewicz

„Kurort nadmorski Świnoujście – przebudowa zabytkowej promenady” to projekt warty 14 492 630,00 zł. Dofinansowanie  w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 – 2020 wynosi 7 209 530,00 zł.

Przedmiotem projektu jest przebudowa historycznej promenady w Świnoujściu, na odcinku od ul.Małachowskiego do ul. Powstańców Śląskich, o długości ok. 1 km i zmiennej szerokości od 7,70m do 16m. Promenada stanowi część Dzielnicy Uzdrowiskowej, która  tworzy układ urbanistyczny wraz z historyczną zabudową i zielenią, wpisany do wojewódzkiego rejestru zabytków. Projekt wpisuje się w obecny  układ, nie wprowadzając zasadniczych zmian, zarówno w podziale historycznego ciągu pieszego, jak również w połączeniach z miejskim układem komunikacyjnym. Zakres rzeczowy projektu obejmuje: przeprowadzenie robót budowlanych, posadowienie elementów zagospodarowania promenady w tym tężni, ringów świetlnych, zacieniaczy, ławek, fontanny–zegara wodnego, topiarów, tabliczek z nazwami ulic w posadzce, stojaków rowerowych, koszy na śmieci, lamp pojedynczych i podwójnych, widowni, nasadzenie zieleni, wykonanie oświetlenia. Termin realizacji –czerwiec 2019 roku.

Zobacz również

Park Zdrojowy. Montują już pierwsze zabawki

Na placu zabaw od strony ulicy Krzywoustego rozpoczął się montaż nowych urządzeń do zabawy. Największe, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.