Strona główna / Lokalne / Świnoujście inwestuje w kolejne kilometry dróg rowerowych

Świnoujście inwestuje w kolejne kilometry dróg rowerowych

Planowana jest budowa dwóch dróg rowerowych (odcinek ul. Nad Świną, odcinek ul. Uzdrowiskowa) oraz dwóch ciągów pieszo – rowerowych (odcinek ul. Jachtowa, odcinek ul. Barlickiego) w Świnoujściu.

Wartość inwestycji wyniesie prawie 8 mln złotych. Dofinansowanie  5,1 mln udało się pozyskać z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Umowę na finansowanie podpisano 29 grudnia 2017 roku w świnoujskim magistracie.

W wyniku realizacji przedmiotowego projektu dojdzie do ograniczenia kołowego ruchu drogowego na terenie Świnoujścia poprzez budowę kolejnych odcinków szlaków rowerowych, co w dalszej perspektywie przyczyni się do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych wytwarzanych głównie przez indywidualny transport samochodowy.

– Na skutek realizacji projektu wzrośnie także atrakcyjność turystyczna naszego miasta. Przebieg planowanych odcinków dróg rowerowej połączy się z istniejącym układem tras rowerowych i umożliwi użytkownikom indywidualnego transportu rowerowego dojazd do przeprawy promowej, do węzła przesiadkowego przy ul. Dworcowej/Barlickiego w Świnoujściu oraz dużych zakładów pracy i szkół zlokalizowanych głownie z prawobrzeżnej części miasta – tłumaczy Robert Karelus, rzecznik magistratu.

Poprawie ulegnie również bezpieczeństwo użytkowników ruchu drogowego w newralgicznych punktach miasta. Dzięki kompleksowej budowie układu dróg rowerowych miasta Świnoujście, urzędnicy mają nadzieję, że dojdzie do rezygnacji znaczącej części mieszkańców i gości miasta z indywidualnego transportu samochodowego na rzecz transportu rowerowego, co ma istotne znaczenie w okresie dużego natężenia ruchu, szczególnie w okresie sezonu letniego

Termin zakończenia inwestycji wrzesień 2019 roku.

 

Zobacz również

Park Zdrojowy. Montują już pierwsze zabawki

Na placu zabaw od strony ulicy Krzywoustego rozpoczął się montaż nowych urządzeń do zabawy. Największe, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.