Strona główna / Lokalne / Dobre perspektywy dla turystyki nad polskim Bałtykiem w 2018 r.

Dobre perspektywy dla turystyki nad polskim Bałtykiem w 2018 r.

Zagraniczni turyści coraz chętniej wybierają odpoczynek nad polskim morzem, także poza sezonem. Tylko w największych kurortach na Pomorzu Zachodnim – jak Kołobrzeg i Świnoujście – w 2017 r. połowę wszystkich rezerwacji dokonali obcokrajowcy – wynika z szacunków VacationClub, sieci apartamentów wakacyjnych nad Bałtykiem. W minionym roku nad Bałtyk częściej też jeździli Polacy. Przyczynił się do tego m.in. rządowy program 500 plus. W 2018 r. wzrostowy trend będzie się utrzymywał.

Z wyliczeń VacationClub wynika, że największą liczbę zagranicznych turystów spędzających urlop nad Morzem Bałtyckim w 2017 r. stanowili Niemcy. Polskie nadmorskie kurorty chętnie także odwiedzali Duńczycy, Szwedzi, Norwegowie oraz Brytyjczycy. Co ciekawe, obcokrajowcy coraz chętniej odwiedzają większe kurorty, jak Kołobrzeg czy Świnoujście także poza sezonem.

Dużo większą liczbę rezerwacji niż w poprzednich latach przyjmowano także od Polaków. Polscy wczasowicze spędzali nad Bałtykiem nie tylko letnie wakacje, ale i przyjeżdżali nad morze w czasie świąt Wielkanocnych, Bożego Narodzenia, Sylwestra czy na weekendy w ciągu roku po to, aby np. celebrować ważne rodzinne okazje.

Motorem dla turystyki obcokrajowcy i 500 plus

Co jest powodem rosnącego ruchu turystycznego nad polskim Bałtykiem? – Oferta, którą można znaleźć nad morzem w Polsce przestaje odbiegać od tej, która jest za granicą – mówi Krystyna Wróblewska, founderka VacationClub. – Goście otrzymują już w polskich kurortach to, czego oczekują: wysoki standard produktu i obsługi. Cenna jest dla nich także oferta dodatkowa, która pozwala przyjemnie spędzać czas w deszczowe dni, np. dostęp do stref SPA z basenem i saunami, aqua parku, siłowni, kidsclubów – wylicza Krystyna Wróblewska.

Na wzrost turystyki duży wpływ miał rządowy program dofinansowujący polskie rodziny 500 plus – ocenia VacationClub. – Dzięki rządowemu programowi dało się odczuć większe obłożenie w naszych apartamentach. Pojawiło się więcej rodzin – mówi Krystyna Wróblewska. Rynek wychodzi również naprzeciw oczekiwaniom i możliwościom finansowym polskich turystów, np. umożliwiając rozłożenie płatności za pobyt na raty.  – Często wyjazd wakacyjny dla całej rodziny jest w Polsce jednym z większych wydatków w roku, dlatego umożliwiamy gościom płatność ratalną, która pozwala rozłożyć wydatek w czasie – tłumaczy właścicielka serwisu.

W 2018 r. zainteresowanie polskim morzem nie zmaleje

VacationClub szacuje, że wzrostowy trend w ruchu turystycznym nad polskim Bałtykiem w 2018 r. będzie się nadal utrzymywał. Wczasowicze już rezerwują miejsca w nadmorskich apartamentach na kolejne wakacje. – Mimo, że jest początek roku już teraz mamy rezerwacje na lato 2018 – przyznaje Krystyna Wróblewska.

Zobacz również

Rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na sprowadzenie ciała do Polski

Umarł dobry człowiek, kochający mąż i ojciec. Pochodził z małej miejscowości, był ojcem trójki dzieci, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.