Strona główna / Lokalne / Setki świnoujścian w Orszaku Trzech Króli

Setki świnoujścian w Orszaku Trzech Króli

Po raz drugi w Świnoujściu zorganizowano tradycyjny orszak Trzech Króli. Ulicami miasta szły setki świnoujścian ze swoimi dziećmi. Na szczęście pogoda w tym roku dopisała.

Orszak Trzech Króli, jest to przedstawienie Jasełek wystawiane w przestrzeni publicznej, na ulicach wiosek, miast i miasteczek w Polsce oraz zagranicą. Pierwszy raz zorganizowano go w Świnoujściu rok temu z inicjatywy ks. Piotra Superlaka.

Uliczny korowód jasełkowy rozpoczął się Mszą św. o godz. 11:30 w kościele pw. NMP Gwiazdy Morza (przy ul. Piastowskiej). O godz. 12:30 wyruszył z kościoła i przeszedł ulicami miast Piastowską, B. Chrobrego, Armii Krajowej na Plac Wolności, gdzie Trzej Królowie złożyli pokłon Dzieciątku Jezus. Trasę orszaku zabezpieczali policjanci.

W centrum miasta mieszkańcy kolędowali i uczestniczyli w Jasełkach przygotowanych przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 1. Także 8 Flotylla Obrony Wybrzeża zaangażowała się w pomoc przy organizacji tradycyjnego orszaku i poczęstowała wszystkich uczestników wojskową grochówką.

 

 

Zobacz również

Przegląd lodowych trendów na lato 2022

Rozpoczęło się kalendarzowe lato i wakacje. W ciągu tych 93 najbardziej słonecznych dni w roku, …

2 komentarze

  1. Kiedyś były podziękowania za pomoc w przygotowaniu manifestacji pierszomajowej.

  2. Napewno było super jak w zeszłym roku, brawa dla dzieci i Pań katechetek za pomoc w przygotowaniu jasełek .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.