Strona główna / Lokalne / Nie chciał, aby strażnicy sprawdzali co przewozi. Wewnątrz znaleziono…

Nie chciał, aby strażnicy sprawdzali co przewozi. Wewnątrz znaleziono…

38-letni obywatel Rumunii trzystoma koronami szwedzkimi chciał przekupić funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Świnoujściu, którzy 5 stycznia zatrzymali do kontroli drogowej kierowanego przez niego ciężarowego volkswagena. Kierowca chciał, żeby strażnicy graniczni nie sprawdzali, co przewozi.

Ciężarówka zjechała z promu przybyłego ze Szwecji. Gdy funkcjonariusze poprosili kierowcę o pokazanie załadunku, ten usiłował wręczyć dowódcy patrolu 300 koron szwedzkich. Miała to być stawka za odstąpienie od zaglądania do bagażu. Strażnicy graniczni zabezpieczyli pieniądze jako dowód w sprawie próby ich skorumpowania.

Okazało się, że Rumun przewoził rzeczy mogące pochodzić z kradzieży w Skandynawii. Nie miał żadnych dokumentów świadczących o ich zakupie. Do czasu ustalenia pochodzenia ujawnionych przedmiotów funkcjonariusze zabezpieczyli silniki zaburtowe, kompresory, piły tarczowe i spalinowe, kosiarki, spawarkę i ponton o łącznej wartości przeszło 22 tys. zł.

Cudzoziemiec został zatrzymany i doprowadzony do prokuratury. Dobrowolnie poddał się karze roku pozbawienia wolności w zawieszeniu tytułem próby na okres trzech lat, po czym został zwolniony.

Zobacz również

Przegląd lodowych trendów na lato 2022

Rozpoczęło się kalendarzowe lato i wakacje. W ciągu tych 93 najbardziej słonecznych dni w roku, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.