Strona główna / Lokalne / Nowe samochody zachodniopomorskiej KAS

Nowe samochody zachodniopomorskiej KAS

30 nowych samochodów otrzymała zachodniopomorska KAS. Samochody przeznaczone zostały do zadań Działu Realizacji i Służby Dyżurnej. Posłużą m.in. do monitorowania drogowego przewozu towarów w naszym województwie.

Pod koniec 2017 r. Zachodniopomorski Urząd Celno-Skarbowy w Szczecinie pozyskał  dodatkowy tabor samochodowy w postaci nowych 30 pojazdów, w tym 14 samochodów osobowych marki Opel Astra, 5 samochodów osobowych marki Kia Ceed, 6 samochodów osobowych marki Kia Optima oraz 5 busów marki Mercedes Vito.

Zakupu samochodów dokonano w drodze przetargów, przeprowadzonych m.in. przez Izbę Administracji Skarbowej w Szczecinie ze środków Ministerstwa Finansów.

Po oznakowaniu radiowozów zostaną one niezwłocznie przekazane do służby patrolowej i wykorzystane w ramach realizowanych zadań ustawowych, w tym związanych z monitorowaniem drogowego przewozu towarów – SENT.

Przekazanie samochodów zostało poprzedzone uroczystym ich poświęceniem, które odbyło się w dniu 4 stycznia 2018 r. w Szczecinie z udziałem Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi, kapelana KAS oraz przedstawicieli kurii szczecińskiej.

Zobacz również

Maksymalne zainteresowanie Funduszem Inwestycji Lokalnych

Wszystkie zachodniopomorskie gminy i powiaty złożyły wnioski o środki z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Łączna kwota …

2 komentarze

  1. Ciekawi mnie czemu wybrano Opla,przecież to marnej jakości auto.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.