Strona główna / Lokalne / TRYTON 2017. Kapituła wybrała nominowanych

TRYTON 2017. Kapituła wybrała nominowanych

Swoje głosy na kandydatów do co rocznej Nagrody Prezydenta Miasta TRYTON 2017 oddali w czwartek członkowie kapituły nagrody.

Tym samym, spośród wszystkich zgłoszonych kandydatów, wybrano trzech nominowanych w dwóch kategoriach, a także zwycięzcę w jednej z kategorii „Obiekt roku”.  Oficjalne ogłoszenie laureatów odbędzie się 2 lutego 2018 r. podczas Gali TRYTONA w hotelu Radisson Blu Resort.

Statuetka TRYTONA przyznawana jest w trzech kategoriach: Gospodarka i Przedsiębiorczość, Działalność Kulturalna, Społeczna, Edukacja i Sport oraz Obiekt Roku. Kandydatów zgłaszają mieszkańcy oraz członkowie Kapituły, w skład której wchodzą: prezydent miasta, jego dwaj zastępcy, przewodniczący Rady Miasta, sekretarz miasta, rzecznik prasowy prezydenta oraz redaktorzy naczelni świnoujskich mediów, dziennikarze oddziałów terenowych regionalnych mediów. Nagroda przyznawana jest od 2004 roku.

Nominowani w kategorii „Gospodarka i przedsiębiorczość”:

Przedsiębiorstwo Transportowo-Usługowe „myTaxi” Marcin Rusin

Firma w stu procentach ekologiczna i pierwsza taka w Polsce, przez co promuje i reklamuje nasze Miasto. Wszystkie samochody wykorzystywane w Firmie są elektryczne – przyjazne dla środowiska.

EL Papa Bartosz Łapiński

O miejscu wszyscy mówią – „klimatyczne”. To Cafe Hemingway. Cukiernia i mała kawiarnia w centrum naszego Miasta. Rodzinna firma, w której wszyscy członkowie rodziny pracują na jej jakość i klimat. Sprzedaje wyborne wyroby cukiernicze. Najważniejsza jednak jest atmosfera małej cukierni. Przyciąga ludzi na pogadanki i spotkania. Wszyscy się tu dobrze czują. Kawiarnia działa jak magnez zarówno na mieszkańców jak i turystów. Miejsce stworzone z pasją, w którym nawet przyjaciele mają swój wkład. Tu wszyscy czują się jak w domu.

„A.K.S. POLAND” Sp. z o.o.

Spółka utworzona na podstawie doświadczenia dwóch spółek: A.K.S. Metalindustri A/S i A.K.S. Rustfri A/S mających ponad 90-letnie doświadczenie jako dostawca dla przemysłu metalowego. A.K.S. Poland sp. z o.o. została założona w 2005 roku. Firma A.K.S. Poland sp. z o.o. dysponuje wszechstronnym i nowoczesnym parkiem maszynowym, włączając maszynę numeryczną do cięcia laserowego, roboty spawalnicze, prasy krawędziowe CNC i specjalne prasy do elementów złącznych itd. Stanowią one podstawę urządzeń produkcyjnych, zapewniając jednolite i precyzyjne produkty. Spółka od 1 września 2017 r. otworzyła trzyletnią niepubliczną bezpłatną szkołę ponadpodstawowa przy ul. Białoruskiej 2, która prowadzi zajęcia dydaktyczne przy ul. Norweskiej 12. Szkoła prowadzona jest przez A.K.S. Szkoła Techniczna Spółka z o.o..

Kategoria II: DZIAŁALNOŚĆ KULTURALNA, SPOŁECZNA, EDUKACJA I SPORT: 

Parkrun Świnoujście

Za promowanie sportu i zdrowego trybu życia. Dzięki ich zaangażowaniu od prawie półtora roku grupa średnio 70 osób bierze udział w biegach, chodzeniu – aktywnie rozpoczynając weekend. Dzięki ich zaangażowaniu, jak się okazało można robić cykliczne imprezy i to za darmo. Ciekawostką jest, że na Parkrunie w Świnoujściu więcej jest uczestników, niż w większych miastach np. w Szczecinie. Ci ludzie tworzą super atmosferę dzięki czemu wielu z nas oczekuje kolejnej soboty.

Akademia Piłkarska Baltica

Od wielu lat brakowało w naszym mieście profesjonalnej szkółki piłkarskiej. To się zmieniło z pojawieniem AB. Przez krótki okres działalności zrekrutowano dużą ilość dzieci i młodzieży, która ma możliwość uczestniczenia w treningach i rozwijania swoich umiejętności pod okiem wyspecjalizowanej kadry trenerskiej. Drużyny biorą udział w rozgrywkach organizowanych przez ZZPN od najmłodszych grup wiekowych. Akademia aktywnie działa w przedszkolach i szkołach organizując turnieje promujące aktywność ruchową.

Miejska Biblioteka Publiczna im. S. Flukowskiego

Biblioteka Miejska obchodząca w ubiegłym roku swoje 70 lecie, jest już od lat stałym miejscem kulturalnych spotkań na mapie Świnoujścia. To tu mieszkańcy mogą, także poza sezonem, spotkać znanych ludzi polskiej literatury, a także filmu. W 2017 roku biblioteka gościła w swoich progach chociażby Annę Seniuk, czy Krzysztofa Kowalewskiego. Biblioteka dba o poziom czytelnictwa zarówno u najmłodszych, jak i najstarszych mieszkańców naszego miasta. Za wieloletnią pracę na rzecz szerzenia kultury słowa w niełatwych dla słowa czasach.

Zobacz również

Szczęście było bardzo blisko. Flota – Polonia Środa Wlkp. 1-2 (0-0)

Polonia przyjechała na Warszów szczycąc się kompletem zwycięstw w meczach wyjazdowych i serię tę podtrzymała, …

7 komentarzy

  1. Aks Poland ?? to jest nieporozumienie!

  2. Oprócz ElPapa i Parkrun cała reszta to jakieś nieporozumienie… Widać jakie Kapituła ma pojęcie o tym co się dzieje w tym mieście.

  3. AKADEMIA PIŁKARSKA…..MASAKRA .BRAWO DZIAŁACZE FLOTY ,KTÓRZY ROBIĄ WIELE BARDZO DOBREGO DLA DZIECI …

  4. totalny upadek nagrody… biblioteka miejska i taksówka elektryczna- jeżeli konkurs świadczy o poziomie rozwoju miasta to trzeba stąd uciekać

  5. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

    Nie kapituła, tylko wzajemni plecowi poklepywacze.

  6. Brawo Akademia Piłkarska Baltica super……!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.