Strona główna / Lokalne / Klamka zapadła. Areszt w Świnoujściu zostanie zlikwidowany

Klamka zapadła. Areszt w Świnoujściu zostanie zlikwidowany

Do 31 marca 2018 roku ma zakończyć się likwidacja Aresztu Śledczego w Świnoujściu. Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podpisał odpowiednie zarządzenie. Osadzeni zostaną przewiezieni do więzienia w Nowogardzie.

Minister podpisał kilka dni temu zarządzenie, które likwiduje areszt w Świnoujściu mogący pomieścić 56 osadzonych. Nieruchomość zostanie zagospodarowana zgodnie z ustawą i będzie nim zarządzać Skarb Państwa.

Areszt Śledczy w Świnoujściu do tej pory był przeznaczony do osadzania tymczasowo aresztowanych pozostających do dyspozycji Sądu Rejonowego w Świnoujściu i Prokuratury Rejonowej w Świnoujściu, oraz tymczasowo aresztowanych, skazanych i ukaranych transportowanych na polecenie tych organów.

Areszt Śledczy w Świnoujściu umiejscowiony jest w kompleksie sądowo – penitencjarnym wybudowanym na początku XX stulecia przez ówczesne władze niemieckie. Po 1945 roku budynek był zajęty przez wojska radzieckie – pełnił rolę aresztu garnizonowego. Do dnia dzisiejszego na murach widoczne są napisy wykonane cyrylicą – imiona, nazwiska, miejsca pochodzenia.

Zobacz również

W Świnoujściu dbają o drzewa poprzez zabiegi pielęgnacyjne

Z dwóch świnoujskich pomników przyrody – dębu w Przytorze i platanu przy ulicy Bohaterów Września …

2 komentarze

  1. To jest zły pomysł likwidować areszt w takim mieście jak nasze.

  2. I bardzo dobrze!!! Od czasu zwolnienia jednego z funkcjonariuszy ze stopniem majora i 20-letnim stażem w SW tam było źle.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.