Strona główna / Lokalne / Północna Izba Gospodarcza połączy się wkrótce z ŚOT
Rok temu ŚOT obchodził 10-lecie działalności. Wśród zaproszonych gości był m.in. prezydent miasta. Foto: Wojciech Basałygo/archiwum

Północna Izba Gospodarcza połączy się wkrótce z ŚOT

Świnoujska Organizacja Turystyczna i Północna Izba Gospodarczą podpisały porozumienie rozpoczynające ich połączenie w jedną silną organizację. Będzie spajać przedsiębiorców różnych branż oraz przedstawicieli turystyki.

Celem działalności Świnoujskiej Organizacji Turystycznej jest przede wszystkim kreowanie i upowszechnianie wizerunku Świnoujścia jako regionu atrakcyjnego turystycznie w kraju i za granicą, utrzymywanie wysokiej konkurencyjności produktu turystycznego na rynku krajowym i zagranicznym i podejmowanie działań w celu zwiększanie liczby turystów odwiedzających miasto.

Z kolei Północna Izba Gospodarcza to niezależna organizacja powołana, by chronić i reprezentować interesy zrzeszonych w niej przedsiębiorców. Powstała w 1997 roku w Szczecinie z inicjatywy 60 firm. Oddziały Północnej Izby Gospodarczej znajdują się już w pięciu miastach: Świnoujściu, Koszalinie, Wałczu, Myśliborzu i Choszcznie.

Prezesem ŚOT jest Piotr Piwowarczyk, a prezesem PIG – Andrzej Lebdowicz.

Zobacz również

Turniej o Puchar Błękitnej Flagi

W minioną sobotę – tj. 25.06.2022 r. na boisku zewnętrznym przy Centrum Edukacji Zawodowej i …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.