Strona główna / Lokalne / Tak oszukują na sprzedaży węgla

Tak oszukują na sprzedaży węgla

Większość kupujących musi wierzyć sprzedawcom węgla „na słowo”. Kupując węgiel w składzie węgla można być przy załadunku, ale co zrobić jeśli węgiel kupujemy poza miastem, albo po okazyjnej cenie od osób, które właśnie zapukały do naszego domu?

Jeden z mieszkańców Świnoujścia chciał kupić tonę węgla po okazyjnej cenie. Okazało się, że sprzedawca albo nie potrafił liczyć, albo chciał oszukać kupującego.

– Podjechał do mnie pan z ofertą. Wszystko ładnie i pięknie. Węgiel dobrej jakości, cena zachęcająca, schody zaczęły się przy ustalaniu ilości i możliwości zweryfikowania tejże. Naczepa podzielona na komory, Pan twierdzi, że w tej komorze jest 1,5t, w tej 3t, a tutaj ma 0,5t. Nauczony wcześniejszymi doświadczeniami poprosiłem o możliwość zmierzenia komory o zawartości 1,5t. Z pomiaru wyszło że komora ma wymiary 100x60x170cm, a więc jej objętość to 1,020 metra sześciennego. Przyjmując że ciężar nasypowy węgla kamiennego wynosi 700-825 kg/m3 (możecie Państwo sprawdzić tę informację w Internecie), wychodzi nam że w komorze zamiast obiecanej 1,5t jest około 0,8t. Wnioski myślę, każdy wyciągnie sobie sam – dzieli się swoimi przemyśleniami w Internecie pan Jerzy.

Zobacz również

Za nami 259. parkrun

W ostatnią sobotę września w Parku Zdrojowym zebrało się 35 ochotników, którzy zechcieli w pięknych …

Jeden komentarz

  1. Dobra reklama dla składów węgla ale biorę węgiel od przewoźników i jestem bardzo zadowolony węgiel ma wysoką jakość i jest tańszy i suchy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.