Strona główna / Lokalne / Kierując samochodem popełnił przestępstwo i wykroczenie

Kierując samochodem popełnił przestępstwo i wykroczenie

Popełnienia przestępstwa i wykroczenia dopuścił się 28-latek zatrzymany przez policjantów ze świnoujskiej drogówki. Kierując renault gorzowianin złamał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Oprócz mandatu czekają go surowe konsekwencje karne.

Policjanci ruchu drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu kontrolujący ruch pojazdów przy Wolińskiej zwrócili uwagę na samochód osobowy marki Renault, który jechał z nadmierną prędkością w obszarze zabudowanym.

– Po zatrzymaniu do kontroli siedzący za kierownicą mężczyzna w rozmowie z policjantami przyznał, iż nie ma uprawnień do kierowania. Sprawdzenia w policyjnych systemach informatycznych potwierdziły jego słowa – 28-latek posiadał sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. W ten sposób mężczyzna popełnił przestępstwo, dlatego został zatrzymany i trafił na policyjny “dołek” – informuje asp. szt. Beata Olszewska ze świnoujskiej policji.

Za wykroczenie polegające na przekroczeniu prędkości o blisko 30 km/h mieszkaniec Gorzowa Wielkopolskiego został ukarany 100-złotowym mandatem oraz 4 punktami karnymi, natomiast  w związku ze zlekceważeniem sądowego wyroku policjanci przedstawili mu zarzut przestępstwa.

Teraz mężczyzna za swój czyn odpowie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara pozbawienia wolności  do 5 lat.

Zobacz również

Wizyta francuskiej fregaty FS „Latouche-Treville” w Świnoujściu

Francuska fregata FS „Latouche-Treville” zawinęła we wtorek, 17 maja, do Portu Wojennego w Świnoujściu. Jest …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.