Strona główna / Lokalne / [ZDJĘCIA] Tłumy mieszkańców pożegnały Waldemara Buczyńskiego

[ZDJĘCIA] Tłumy mieszkańców pożegnały Waldemara Buczyńskiego

Pogrążona w smutku rodzina i wielu przyjaciół towarzyszyło w ostatniej drodze Waldemarowi Buczyńskiemu (†72 l.). Radny Świnoujścia został pochowany w Alei Zasłużonych.

Pogrzeb Waldemara Buczyńskiego odbył się w sobotę 27 stycznia 2018 roku. Uroczystość miała charakter świecki. Radny został pochowany na Cmentarzu Komunalnym w Świnoujściu. Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się o godzinie 12:00. W pogrzebie uczestniczyło kilkuset mieszkańców Świnoujścia, wśród nich prezydent miasta Janusz Żmurkiewicz, przewodniczący rady Dariusz Śliwiński, przewodnicząca SLD w Świnoujściu Joanna Agatowska, współpracownicy i przyjaciele.

Waldemar Buczyński zmarł w poniedziałek nad ranem – kapitan Żeglugi Wielkiej, wykładowca Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu, wieloletni Radny Rady Miasta Świnoujście, niezwykle pogodny i cierpliwy człowiek.

Waldemar Buczyński ukończył Zespół Szkół Rybołówstwa Morskiego w Świnoujściu, później Wyższą Szkołę Morską. Został kapitanem Żeglugi Wielkiej. Pracował w PPDiUR „Odra” oraz jako kapitan jednostki w PUM Shipservice. Był też kierownikiem zespołu dyspozytorni portu w PPDiUR „Odra”. Pracował na kontraktach pełniąc funkcje starszego oficera i kapitana, a następnie jako wykładowca w Zespole Szkół Morskich w Świnoujściu.

Zobacz również

Jak będą kursować autobusy po otwarciu tunelu?

W ostatni piątek odbyło się w tej sprawie spotkanie on-line z udziałem Prezydenta Świnoujścia i …

2 komentarze

  1. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

    Jak to się mówi:
    ❝Dzisiaj żyjesz ― jutro gnijesz.❞
    R.I.P.

  2. Znaczy kapitan
    Wzruszylem się jak mówiła dyrektor szkoły znaczy są przyjaciele w życiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.