Strona główna / Lokalne / Bezpieczne ferie zimowe ze strażą pożarną

Bezpieczne ferie zimowe ze strażą pożarną

Uczniowie z prawobrzeżnych filii MDK, podczas ferii zimowych mogli korzystać z bogatej oferty. Oprócz zajęć plastycznych, mogli wziąć udział w zajęciach zorganizowanych poza filiami. Odbyli np.  wycieczkę w nowoczesnej siedzibie Państwowej Straży Pożarnej w dzielnicy Warszów.

Uczniowie mieli możliwość poznania specyfiki pracy strażaka. Oglądali sprzęt strażacki służący ratowaniu życia ludzi, a także chroniący życie i zdrowie strażaka podczas jego trudnej pracy. Największą atrakcją dla dzieci była możliwość wejścia do wozu strażackiego.

Strażacy przypomnieli także uczniom naszej szkoły numer alarmowy straży pożarnej oraz przekazali dzieciom ulotki informacyjne na temat reagowania w przypadku zagrożenia jakim jest ogień i dym.

Budowa i wyposażenie nowej strażnicy zostało w całości sfinansowane przez firmę GAZ-Sytem i Polskie LNG. Całkowita wartość budowy i sprzętu to 20 milionów złotych.

Zobacz również

Hanna Owczaruk Mistrzynią Polski Młodziczek

Zawodniczka Akademii Lekkoatletycznej Międzyzdroje Hanna Owczaruk zdobyła w dniach 24-25.09.2022 r. złoty medal Mistrzostw Polski …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.