Strona główna / Lokalne / Autokary nie wjadą do strefy przy niemieckiej promenadzie?

Autokary nie wjadą do strefy przy niemieckiej promenadzie?

Rada Gminy Heringsdorf rozważa projekt zakazu wjazdu w rejon promenady autokarów turystycznych. Goście mogliby podjechać na któryś z dworców kolejowych: Seeebad Ahlbeck lub Seebad Heringsdorf, tudzież do hipermarketu SKY w miejscowości Seebad Bansin i stamtąd na piechotę udać się na promenadę i z powrotem.

– Z naszego punktu widzenia jest to propozycja nie do przyjęcia, gdyż w ten sposób grupy będą traciły ponad godzinę. Poza tym większość z naszych gości to ludzie w podeszłym wieku z częściową niepełnosprawnością. Zresztą również i dla tych pełnosprawnych spacer przy brzydkiej pogodzie przyjemności sprawiał nie będzie – uważa Michał Faligowski z biura turystycznego Hit.

Włodarze gminy preferują samochody osobowe na niekorzyść autokarów, odwrotnie niż w większości państw. Jeden autokar zastępuje 25 samochodów osobowych i jest bardziej ekologiczny niż zwykłe auta.

Wielu przewodników i biur turystycznych oferuje wycieczki po wyspie Uznam,  a jeśli zrezygnuje z postoju w Uzdrowiskach Cesarskich, oznacza to spore straty dla budżetu niemieckiej gminy na słynnej już opłacie uzdrowiskowej (Kurtaxe).

Zobacz również

Udało się. Do Świnoujścia wraca stacja dializ

W piątek, 27 stycznia ruszy ponownie stacja dializ w Świnoujściu. Będzie funkcjonowała przy ul. Powstańców …

2 komentarze

  1. Bardzo dobrze może i u nas ktoś pomyśli

  2. Bardzo dobry pomysł (y) W Świnoujściu powinno być podobnie. Dosyć blokowania ulic w Dzielnicy Nadmorskiej. Często 10 min trzeb czekać, aż wysypią się wszyscy turyści. Klientów do hotelu można dowieść samochodami mniejszymi i prawidłowo zaparkować.A przewoznicy i biura turystyczne będą się bronić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.