Strona główna / Lokalne / Autokary nie wjadą do strefy przy niemieckiej promenadzie?

Autokary nie wjadą do strefy przy niemieckiej promenadzie?

Rada Gminy Heringsdorf rozważa projekt zakazu wjazdu w rejon promenady autokarów turystycznych. Goście mogliby podjechać na któryś z dworców kolejowych: Seeebad Ahlbeck lub Seebad Heringsdorf, tudzież do hipermarketu SKY w miejscowości Seebad Bansin i stamtąd na piechotę udać się na promenadę i z powrotem.

– Z naszego punktu widzenia jest to propozycja nie do przyjęcia, gdyż w ten sposób grupy będą traciły ponad godzinę. Poza tym większość z naszych gości to ludzie w podeszłym wieku z częściową niepełnosprawnością. Zresztą również i dla tych pełnosprawnych spacer przy brzydkiej pogodzie przyjemności sprawiał nie będzie – uważa Michał Faligowski z biura turystycznego Hit.

Włodarze gminy preferują samochody osobowe na niekorzyść autokarów, odwrotnie niż w większości państw. Jeden autokar zastępuje 25 samochodów osobowych i jest bardziej ekologiczny niż zwykłe auta.

Wielu przewodników i biur turystycznych oferuje wycieczki po wyspie Uznam,  a jeśli zrezygnuje z postoju w Uzdrowiskach Cesarskich, oznacza to spore straty dla budżetu niemieckiej gminy na słynnej już opłacie uzdrowiskowej (Kurtaxe).

Zobacz również

Zmiana przepisów rejestracyjnych. Będą bezpłatne naklejki na prom dla zmotoryzowanych mieszkańców Świnoujścia?

Od piątku 4 grudnia zmienia się prawo ułatwiające zarejestrowanie pojazdu. Do dziś przepisy traktowały różnie …

2 komentarze

  1. Bardzo dobrze może i u nas ktoś pomyśli

  2. Bardzo dobry pomysł (y) W Świnoujściu powinno być podobnie. Dosyć blokowania ulic w Dzielnicy Nadmorskiej. Często 10 min trzeb czekać, aż wysypią się wszyscy turyści. Klientów do hotelu można dowieść samochodami mniejszymi i prawidłowo zaparkować.A przewoznicy i biura turystyczne będą się bronić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.