Strona główna / Lokalne / Miasto zapłaci 10 tys. zł za wymianę pieca z węglowego na ekologiczny

Miasto zapłaci 10 tys. zł za wymianę pieca z węglowego na ekologiczny

Jakość powietrza w niektórych dzielnicach Świnoujścia pozostawia wiele do życzenia. Najgorzej jest w dzielnicy Warszów, Przytór i Łunowo, a także na os. Zachodnie. Sprawdziliśmy, na jakie dopłaty aktualnie mogą liczyć mieszkańcy Świnoujścia.

 Miasto rozpoczyna  nabór wniosków o udzielenie dotacji na wymianę ogrzewania opartego na paliwie węglowym. Wysokość środków finansowych przeznaczonych na zadanie w roku 2018 to 200 000 zł. Nabór ruszył 1 lutego i potrwa do 31 lipca tego roku.

Wszystkie osoby chcące skorzystać z dotacji są zobowiązane w tym terminie  złożyć wniosek zgodnie z obowiązującym wzorem dostępnym na internetowej stronie miasta www.swinoujscie.pl.

–  Wniosek o udzielenie dotacji składa się:  pisemnie osobiście lub działając przez ustanowionego pełnomocnika w przypadku wskazania pełnomocnika, należy przedłożyć pełnomocnictwo w formie pisemnej oraz dowód uiszczenia opłaty skarbowej od pełnomocnictwa (w przypadku, gdy pełnomocnikiem jest wstępny, zstępny, brat, siostra lub małżonek, pełnomocnictwo jest zwolnione z opłaty skarbowej), w Urzędzie Miasta na Stanowisku Obsługi Interesantów, ul. Wojska Polskiego 1/5,72-600 Świnoujście, za pośrednictwem poczty na adres Urzędu Miasta Świnoujście. – informuje Robert Karelus rzecznik prezydenta Świnoujścia

Do wniosku należy dołączyć załączniki. Są to m.in. protokół odbioru instalacji grzewczej, umowę z dostawcą medium grzewczego i dokumenty świadczące o poniesionych kosztach takie jak rachunki, faktury VAT, z potwierdzeniem ich zapłaty.

Warunkiem ubiegania się o dotację jest wymiana źródeł ciepła, która polega na trwałej likwidacji systemu ogrzewania opartego na paliwie węglowym i wykonaniu ekologicznego systemu ogrzewania, takiego jak: podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej, ogrzewanie gazowe, elektryczne lub wykorzystujące odnawialne źródło energii.

Dotacja będzie udzielana w wysokości 50 proc. poniesionych kosztów kwalifikowanych, określonych na podstawie przedłożonych faktur VAT lub rachunków wraz z potwierdzeniem ich zapłaty, jednak nie więcej niż 10.000 zł na jeden lokal mieszkalny lub nieruchomość o charakterze mieszkalnym.

Dotacja przekazywana jest w formie zwrotu udokumentowanych wydatków związanych z realizacją zadania po jego zakończeniu.

Zobacz również

Sejm uchwalił nowelę regulującą m.in. status prawny hulajnóg elektrycznych

Sejm na czwartkowym posiedzeniu poparł nowelizację ustawy Prawo o ruchu drogowym, która reguluje m.in. status …

Jeden komentarz

  1. No to poszaleli przeznaczając 200.000zł to tak dla ok.20 domków

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.