Strona główna / Lokalne / Miasto zapłaci 10 tys. zł za wymianę pieca z węglowego na ekologiczny

Miasto zapłaci 10 tys. zł za wymianę pieca z węglowego na ekologiczny

Jakość powietrza w niektórych dzielnicach Świnoujścia pozostawia wiele do życzenia. Najgorzej jest w dzielnicy Warszów, Przytór i Łunowo, a także na os. Zachodnie. Sprawdziliśmy, na jakie dopłaty aktualnie mogą liczyć mieszkańcy Świnoujścia.

 Miasto rozpoczyna  nabór wniosków o udzielenie dotacji na wymianę ogrzewania opartego na paliwie węglowym. Wysokość środków finansowych przeznaczonych na zadanie w roku 2018 to 200 000 zł. Nabór ruszył 1 lutego i potrwa do 31 lipca tego roku.

Wszystkie osoby chcące skorzystać z dotacji są zobowiązane w tym terminie  złożyć wniosek zgodnie z obowiązującym wzorem dostępnym na internetowej stronie miasta www.swinoujscie.pl.

–  Wniosek o udzielenie dotacji składa się:  pisemnie osobiście lub działając przez ustanowionego pełnomocnika w przypadku wskazania pełnomocnika, należy przedłożyć pełnomocnictwo w formie pisemnej oraz dowód uiszczenia opłaty skarbowej od pełnomocnictwa (w przypadku, gdy pełnomocnikiem jest wstępny, zstępny, brat, siostra lub małżonek, pełnomocnictwo jest zwolnione z opłaty skarbowej), w Urzędzie Miasta na Stanowisku Obsługi Interesantów, ul. Wojska Polskiego 1/5,72-600 Świnoujście, za pośrednictwem poczty na adres Urzędu Miasta Świnoujście. – informuje Robert Karelus rzecznik prezydenta Świnoujścia

Do wniosku należy dołączyć załączniki. Są to m.in. protokół odbioru instalacji grzewczej, umowę z dostawcą medium grzewczego i dokumenty świadczące o poniesionych kosztach takie jak rachunki, faktury VAT, z potwierdzeniem ich zapłaty.

Warunkiem ubiegania się o dotację jest wymiana źródeł ciepła, która polega na trwałej likwidacji systemu ogrzewania opartego na paliwie węglowym i wykonaniu ekologicznego systemu ogrzewania, takiego jak: podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej, ogrzewanie gazowe, elektryczne lub wykorzystujące odnawialne źródło energii.

Dotacja będzie udzielana w wysokości 50 proc. poniesionych kosztów kwalifikowanych, określonych na podstawie przedłożonych faktur VAT lub rachunków wraz z potwierdzeniem ich zapłaty, jednak nie więcej niż 10.000 zł na jeden lokal mieszkalny lub nieruchomość o charakterze mieszkalnym.

Dotacja przekazywana jest w formie zwrotu udokumentowanych wydatków związanych z realizacją zadania po jego zakończeniu.

Zobacz również

Przegląd lodowych trendów na lato 2022

Rozpoczęło się kalendarzowe lato i wakacje. W ciągu tych 93 najbardziej słonecznych dni w roku, …

Jeden komentarz

  1. No to poszaleli przeznaczając 200.000zł to tak dla ok.20 domków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.