Strona główna / Lokalne / Zmarła pasażerka nissana. Prokuratura postawiła zarzut sprawcy

Zmarła pasażerka nissana. Prokuratura postawiła zarzut sprawcy

W kwietniu ubiegłego roku na ul. Karsiborskiej doszło do groźnego wypadku. Kierowca samochodu marki BMW wyprzedzał nissana. Wówczas doszło do zderzenia. Pasażerka nissana ucierpiała najbardziej. Trafiła do szpitala i tam zmarła. Prokuratura postawiła właśnie kierowcy bmw zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

Według prokuratury Robert B. 7 kwietnia 2017 r., na ul. Karsiborskiej nieumyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że kierując samochodem marki BMW podczas wykonywania manewru wyprzedzania samochodu marki Nissan Qashqai nie zachował szczególnej ostrożności oraz bezpiecznego odstępu od tego pojazdu, w wyniku czego doprowadził do zderzenia z pojazdem marki Nissan przez co samochód ten zjechał na prawe pobocze, gdzie następnie otarł się o drzewo, po czym uderzył przodem w kolejne drzewo w wyniku czego pasażerka tego pojazdu doznała urazu wielonarządowego, w tym rozległego urazu klatki piersiowej, w wyniku czego zmarła.

Z ustaleń postępowania wynika kierujący zbliżył się do jadącego w tym samym kierunku samochodu marki Nissan Qashqai, którym podróżowały dwie osoby. Podejrzany podjął decyzję o wyprzedzeniu ww. pojazdu, jednak manewr ten wykonał w sposób nieprawidłowy, albowiem nie zachował bezpiecznej odległości od wyprzedzanego pojazdu. W wyniku tego w końcowej fazie manewru, zajechał drogę pojazdowi marki Nissan i uderzył w ten samochód. W następstwie uderzenia kierujący pojazdem marki Nissan stracił panowanie nad kierownicą, pojazd zjechał z drogi i uderzył w drzewo. W wyniku wypadku pasażerka samochodu marki Nissan doznała ciężkich obrażeń ciała, w następstwie których zmarła.

Jak ustalono podejrzany był trzeźwy, nie był wcześniej karany sądownie.

Za zarzucane podejrzanemu przestępstwo na podstawie art. 177 § 2 kk grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

 

Zobacz również

„Korytarz życia” nie tylko na drodze, ale także na plaży. Nie zabierajmy miejsca tym, którzy ratują życie i zdrowie

Policjanci ze Świnoujścia apelują do plażowiczów, aby w poszukiwaniu optymalnego miejsca do wypoczynku, nie zabierali …

2 komentarze

  1. POLSKIE KULAWE PRAWO I ZAWIASY NA 2 LATA I PO SPRAWIE

  2. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

    Gdyby pasażerka nissana nie trafiła do szpitala, kobieta by żyła…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.