Strona główna / Lokalne / Zmarła pasażerka nissana. Prokuratura postawiła zarzut sprawcy

Zmarła pasażerka nissana. Prokuratura postawiła zarzut sprawcy

W kwietniu ubiegłego roku na ul. Karsiborskiej doszło do groźnego wypadku. Kierowca samochodu marki BMW wyprzedzał nissana. Wówczas doszło do zderzenia. Pasażerka nissana ucierpiała najbardziej. Trafiła do szpitala i tam zmarła. Prokuratura postawiła właśnie kierowcy bmw zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

Według prokuratury Robert B. 7 kwietnia 2017 r., na ul. Karsiborskiej nieumyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że kierując samochodem marki BMW podczas wykonywania manewru wyprzedzania samochodu marki Nissan Qashqai nie zachował szczególnej ostrożności oraz bezpiecznego odstępu od tego pojazdu, w wyniku czego doprowadził do zderzenia z pojazdem marki Nissan przez co samochód ten zjechał na prawe pobocze, gdzie następnie otarł się o drzewo, po czym uderzył przodem w kolejne drzewo w wyniku czego pasażerka tego pojazdu doznała urazu wielonarządowego, w tym rozległego urazu klatki piersiowej, w wyniku czego zmarła.

Z ustaleń postępowania wynika kierujący zbliżył się do jadącego w tym samym kierunku samochodu marki Nissan Qashqai, którym podróżowały dwie osoby. Podejrzany podjął decyzję o wyprzedzeniu ww. pojazdu, jednak manewr ten wykonał w sposób nieprawidłowy, albowiem nie zachował bezpiecznej odległości od wyprzedzanego pojazdu. W wyniku tego w końcowej fazie manewru, zajechał drogę pojazdowi marki Nissan i uderzył w ten samochód. W następstwie uderzenia kierujący pojazdem marki Nissan stracił panowanie nad kierownicą, pojazd zjechał z drogi i uderzył w drzewo. W wyniku wypadku pasażerka samochodu marki Nissan doznała ciężkich obrażeń ciała, w następstwie których zmarła.

Jak ustalono podejrzany był trzeźwy, nie był wcześniej karany sądownie.

Za zarzucane podejrzanemu przestępstwo na podstawie art. 177 § 2 kk grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

 

Zobacz również

Za nami 259. parkrun

W ostatnią sobotę września w Parku Zdrojowym zebrało się 35 ochotników, którzy zechcieli w pięknych …

2 komentarze

  1. POLSKIE KULAWE PRAWO I ZAWIASY NA 2 LATA I PO SPRAWIE

  2. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

    Gdyby pasażerka nissana nie trafiła do szpitala, kobieta by żyła…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.