środa , 5 października 2022
Strona główna / Lokalne / Wielki nasyp podzieli Warszów na dwie części?

Wielki nasyp podzieli Warszów na dwie części?

GDDKiA chce wybudować drogę szybkiego ruchu S3 na nasypie. Jak przekonują przedstawiciele instytucji, takie rozwiązanie jest zdecydowanie tańsze niż estakada. Droga na nasypie miałaby rozpoczynać się przy wylocie z projektowanego tunelu  przy skrzyżowaniu z ulicą Ludzi Morza. Władzie Świnoujścia są przeciwne i zastanawiają się jak mają przekonać GDDIKA do innego rozwiązania.

Inwestor chce zaoszczędzić pieniądze przy budowie drogi S3. Rozwiązanie z nasypem z pewnością jest tańsze, jednak podzieli prawobrzeżną dzielnice na dwie części, a to może pogorszyć komfort mieszkających tam ludzi.

– Z dokumentacji przygotowywanej przez GDDKiA wynika, że projektowana droga S3 będzie przebiegać przez Warszów na wysokim na 7 metrów i szerokim na ponad 20 metrów wale ziemnym. Przedstawiając nam plany kilka miesięcy temu brano pod uwagę budowę estakady, a nie wału który przedzieli naszą dzielnicę na pół. Jakie jest Państwa zdanie na ten temat? Według nas to najgorsze możliwe rozwiązanie – uważa Dariusz Krzywda z Zarządu Osiedla Warszów.

Samorządowcy Świnoujścia i mieszkańcy dzielnicy woleliby, aby w ich dzielnicy wybudowano estakadę. Zdaniem przedstawicieli dyrekcji nie ma przesłanek do budowy estakady. Według drogowców estakady realizuje się w sytuacji, w której nie można wykonać nasypów lub gdy do pokonania jest kilka przeszkód oddalonych od siebie w niewielkiej odległości tj. drogi, linie kolejowe. Dodatkowo estakada generuje hałas w postaci uderzenia kół o otwory dylatacyjne. Do sprawy wrócimy.

 

Zobacz również

ZUS: termin płatności bonem turystycznym został wydłużony do 31 marca 2023 r.

Termin płatności bonem turystycznym został wydłużony z 30 września 2022 r. do 31 marca 2023 …

6 komentarzy

 1. Kolego z 12 47, prosiłbym o zwracanie uwagi na błędy ortograficzne bo aż się przykro czyta.

 2. Niech spójną na europe i zachud,a może muszą coś zrobić z uropkiem po tunelu brawo mówcie prawde

 3. W głowie im się w Szczecinie poprzewracało!!!!! Co oni sobie wyobrażają?? z kimś to konsultowali??? A co z mieszkańcami, zabiorą skróty do pracy

 4. A czy przypadkiem nasyp nie bèfzie lepszy?Skoro Warsxów ma być przedzielony to niech lepiej pójdą górą te auta. Chyba jakieś przejścia będa. Podobne rozwiązania są chyba nawet w drodze do Sz- na.

  • Nie będzie żadnych przejść a na estakadzie też pójdzie wszystko górą- tylko kwestia że estakada wyglądałaby tak jak np. trasa zamkowa w Szczecinie

 5. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

  Nie ma to, jak biedaki-cebulaki biorą się za robotę.
  To dopiero początek cięcia kosztów.
  Lepiej niech się niczego nie tykają, bo zrobią krzywdę sobie, albo co gorzej, komuś innemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.