Strona główna / Lokalne / Na deptak Bohaterów Września już nie wjedziesz

Na deptak Bohaterów Września już nie wjedziesz

Uruchomiono automatyczne słupki zamontowane w drodze na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego oraz Placu Wolności. Do tej pory zdarzało się, że kierowcy spoza miasta, pomimo czytelnych znaków drogowych, wjeżdżali od ulicy Bema w kierunku ul. Monte Cassino. Słupki mają to ograniczyć.

Fragment ulicy Bohaterów Września jest od wielu lat zamknięty dla ruchu samochodowego. Z ulicy mogą korzystać jedynie rowerzyści i piesi. Nie wszyscy zakaz jednak respektowali. Na deptak wjeżdżali nie tylko zmotoryzowani turyści, ale także właściciele niektórych punktów handlowych.

Zamontowane słupki służą do zablokowania przejazdu i parkowania w miejscach, w których dozwolony jest jedynie ruch pieszych. Służby miejskie będą mogły wjechać na deptak po użyciu specjalnego klucza.

Zobacz również

To był bezpieczny sezon. Podsumowanie komisji bezpieczeństwa

Podczas spotkania komisji bezpieczeństwa, prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz i podległe mu służby podsumowały mijający sezon …

2 komentarze

  1. Chyba rzeczywiście częściej na deptak wjeżdżali kierowcy spoza Świnoujścia, i to nie były zdarzenia, ale nierzadka praktyka. Jest jednak faktem i to, że nasi lubili sobie tędy przeskoczyć. Tak już mamy, że komu nie wolno to nie wolno, ale mnie wolno. Szkoda.

  2. blokada była już w piątek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.