piątek , 7 października 2022
Strona główna / Lokalne / Teraz OSiR jest dysponentem jachtu „Świnoujście”

Teraz OSiR jest dysponentem jachtu „Świnoujście”

Przed przejęciem Zespołu Szkół Morskich przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej podpisano umowę o przejęciu jachtu zakupionego w 2015 roku. Teraz jachtem dysponuje Ośrodek Sportu i Rekreacji Wyspiarz.

Zakup jachtu to efekt  realizacji jednego z dwóch wniosków, które w głosowaniu mieszkańców wygrały Budżet Obywatelski 2015. Jednostka była wykorzystywana do szkolenia świnoujskich dzieci i młodzieży przez Zespół Szkół Morskich oraz autora programu edukacji morskiej dzieci oraz młodzieży – Jacht Klub Kotwica.

Jak informują miejscy urzędnicy, podobnie jak w latach poprzednich, jacht będzie wykorzystywany do realizacji programu „Morskie wychowanie dzieci i młodzieży ze Świnoujścia”. Jest to jeden z projektów, które głosami mieszkańców, wygrały Budżet Obywatelski 2018. Program będzie realizowany przez JK „Kotwica”. Planowany koszt to 40 tys. złotych.

– Jednostka może być również wykorzystywana do morskiej edukacji przez uczniów Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu – zaznacza Robert Karelus z Magistratu.

Jacht model Cobra 41 to pełnomorska  jednostka jednomasztowa o długości 12,30 metrów, niemal 4 metrów szerokości i zanurzeniu 2,5 metra. Wysokość masztu to 17 metrów. Ze względu na głębokie zanurzenie, miejscem postojowym jachtu „Świnoujście” jest marina w Basenie Północnym.

Zanim jednak jacht będzie ponownie wykorzystywany, trzeba naprawić płetwę balastową, która został uszkodzona podczas jednego z ostatnich rejsów.

Zobacz również

Od dziś zmiany organizacji ruchu związane z budową ronda

Wykonawca budowy drogi ekspresowej S3 zawiadomił, że od dnia 6 października wprowadzi czasowe zmiany organizacji …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.