Strona główna / Lokalne / Trzeci „Bielik” usprawnił przeprawę. Ile to kosztuje?

Trzeci „Bielik” usprawnił przeprawę. Ile to kosztuje?

Decyzja o codziennym kursowaniu trzeciego promu na przeprawie „Warszów” zdecydowanie ograniczyła kolejki oczekujących mieszkańców. Kierowcy pamiętają, gdy w godzinach szczytu czekali nawet po 40 minut. Teraz przeprawiają się niemal od razu. To usprawnienie niestety nie jest darmowe. Oprócz kosztów eksploatacji promów, trzeba zapłacić załodze za pracę.

– Miesięczny koszt włączenia do eksploatacji trzeciego promu Bielik wynosi około 160 tysięcy złotych.  W skali roku będzie to łączna kwota oscylująca w granicach  2 milionów złotych – informuje Robert Karelus z magistratu

Jak informują miejscy urzędnicy, miasto w miarę możliwości i posiadanych środków, do czasu wybudowania stałej przeprawy łączącej wyspy Uznam i Wolin, stara się zapewnić każdego roku komfort przeprawy, poprzez skrócenie czasu oczekiwania na prom.

W przypadku trzeciego promu na przeprawie Warszów, chociażby w weekendy, Żegluga Świnoujska zachowuje elastyczność, włączając go, gdy zachodzi taka konieczność.

Zobacz również

101. parkrun dla Horsta

Pamiętacie, jak w dzieciństwie spędzaliście się każdą wolną chwilę na dworze? Zabawy poza domem były …

7 komentarzy

  1. Oj Anonim,,,niestety nie zrozumiałeś celu wprowadzenia trzeciego promu. To że kursują prawie na pusto oznacza ze problem rozwiązano i nie ma kolejek.

  2. Dobrze, że miasto na to stać. Koszt może niemały ale komfort życia znacznie się poprawił.

  3. To powinno być wprowadzone już kilka lat temu. Bez względu na koszta.

  4. Zupełnie nie potrzebny koszt .Promy pływają na pół pusto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.