Strona główna / Lokalne / Włamanie do sklepu w Karsiborze. Policyjny pies wskazał sprawcę

Włamanie do sklepu w Karsiborze. Policyjny pies wskazał sprawcę

Do zdarzenia doszło w miniony weekend. Sprawca wygiął  drzwi sklepu i dostał się do środka. Nie zabrał niczego, gdyż spłoszony alarmem oddalił się. Najwyraźniej nie wiedział o tym, aby wydostać się z wyspy trzeba przejść przez most. Tak właśnie wpadł 36-letni mieszkaniec Międzyzdrojów.

Podjęty natychmiast pościg skutkował zatrzymaniem podejrzewanego mężczyzny, który ukrył się za samochodem stojącym w kolejce do przeprawy promowej. Zaskoczony widokiem mundurowych zachowywał się nerwowo i podawał różne, wykluczające się wersje swojego zachowania.

– W tym czasie na miejsce interwencji w karsiborskim sklepie przybył policyjny przewodnik z psem służbowym. Czworonóg, który od razu podjął trop i  przez most doprowadził do zatrzymanego przy przeprawie 36-latka. Stanowiło to niezbity dowód jego winy – informuje ze świnoujskiej policji.

Zatrzymany międzyzdrojanin trafił do policyjnego aresztu, a następnie policjanci przedstawili mu zarzut przestępstwa, do którego się przyznał. 36-latek wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz obowiązek naprawienia wyrządzonej szkody.

Zobacz również

Wodny tor przeszkód z okazji Dnia Dziecka na Uznam Arena

Zapraszamy do wspólnej zabawy Wodny Tor Przeszkód, na basenie sportowym Uznam Arena przy ul. Grodzka …

Jeden komentarz

  1. Duże brawa dla psa policyjnego. Dostał chociaż kiełbaski za to od pani ze sklepu w Karsiborzu ????

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.