Strona główna / Lokalne / Radni sprawdzą wszystkie umowy OSIR-u z lat 2010-2016
N/z Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Elżbieta Jabłońska. Foto: Robert Ignaciuk

Radni sprawdzą wszystkie umowy OSIR-u z lat 2010-2016

Czy w Ośrodku Sportu i Rekreacji Wyspiarz dochodziło do nieprawidłowości przy zawieraniu umów? Tego chcą się dowiedzieć radni z Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Świnoujścia. Podczas ostatniego posiedzenia podjęto decyzję o konieczności  przejrzenia wszystkich umów z lat 2010-2016.

Przed radnymi sporo pracy, bo sprawdzane będą nie tylko np. umowy dzierżaw na plażę, ale także umowy wynajmu stadionu, pływalni, a nawet na te na dostarczanie prądu, czy telekomunikacyjne.

Obecna podczas posiedzenia dyrektor OSIR Anna Kryszan dopytywała przewodniczącą komisji Elżbietę Jabłońską, którymi umowami są zainteresowani radni. W odpowiedzi usłyszała, że wszystkimi. Aby ułatwić pracę radnym, w siedzibie ośrodka zostanie wydzielone miejsce do przeglądania dokumentów.

To kolejna kontrola przeprowadzana w OSIR. Instytucję kontrolował już Wydział Audytu Wewnętrznego UM Świnoujście i Urząd Kontroli Skarbowej.

Przypomnijmy, komisja rewizyjna została powołana po tym jak prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez byłego już dyrektora OSIR-u. Jak dowiedziała się nasza redakcja, śledztwo w tej sprawie umorzono (przyp. red. nasza redakcja zwróciła się do Prokuratury Okręgowej w Szczecinie o uzasadnienie umorzenia. Do czasu publikacji materiału, nie dostaliśmy odpowiedzi).

Komisja rewizyjna RM może kontrolować działalność gminnych jednostek organizacyjnych. W skład takiej komisji wchodzą przedstawiciele wszystkich klubów działających w radzie.

Ośrodek Sportu i Rekreacji Wyspiarz administruje halą sportową, kortami tenisowymi, stadionem miejskim, boiskiem syntetycznym, pływalnią, kampingiem „Relax”, portem jachtowym, kąpieliskiem morskim oraz skateparkiem.

Zobacz również

Za nami 259. parkrun

W ostatnią sobotę września w Parku Zdrojowym zebrało się 35 ochotników, którzy zechcieli w pięknych …

5 komentarzy

  1. smiechu warte … 🙂 znalazla się ekspertka :))))))

  2. brudna zagrywka polityczna. kontrole uprawionych instytucji wykazały, że wszystko jest ok, to teraz poszukają rywale polityczni. śmiech na sali.

  3. Koalicja PO-PIS-GM. Wasz koniec już dobiega końca. Zobaczymy jakie perełki znajdziecie. Borowski będzie specjalnie szukał wszystko z nazwiskiem „Agatowska”???

    • nie ma u nas koalicji PO-PIS GM

    • Ahahahahhhahahahahahahha, dobre to SLD w tym mieście dobiega końca. Jeżeli nic się nie ma do ukrycia to żadnej kontroli nie ma co się bać. Na dodatek teraz SLD ma nowe hasło Świnoujście tylko dla mieszkańców. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.